Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 15-20 literes akváriumból...

15-20 literes akváriumból brakkvizest?

Figyelt kérdés
Van egy ilyen kis akváriumom. Gondoltam tennék bele homokot, pár ellenállóbb növényt, szép köveket, meg 2-3 darázsgébet vagy valamit. Meg hát persze szűrőt. :) Működhetne a dolog szerintetek? Van már egy 112 literes édesvízim, garnélákkal és neonokkal, meg páromnál egy 160 literes vitorlásokkal, és egy 300 literes afrikai sügérekkel, amiket együtt gondozunk, szóval tapasztalatom az van. :)
2012. jún. 17. 21:00
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja, most nézem a gébet, hogy ennyi nem elég neki. :) Eszembe juthatott volna...akkor valami ötlet, mit csináljak ezzel a kis akváriummal? Nem szeretném, hogy üresen álljon...
2012. jún. 17. 21:07
 2/11 bamboochatheone ***** válasza:
Egy szép nano akváriumot lehetne belőle csinálni, rengeteg növénnyel, CO2 meg pár kisebb garnéla.:D
2012. jún. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a 112 literesbe is garnélák vannak meg tömve van növénnyel...valami mást szeretnék :D
2012. jún. 17. 21:19
 4/11 anonim ***** válasza:

Én törpe gömbhalat tennék bele :)

Nagyon aranyosak, bár elég aprócskák (2-3 cm). Kb 3-4 darabot tehetnél egy ekkora akiba, és ennek még sós víz sem kell :)

Itt olvashatsz róla bővebben: [link]

2012. jún. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nem pont hal, de brakkvizes akvterráriumot is csinálhatnál. Raksz bele törpe tarisznyarákot.
2012. jún. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nincs olyan brakkvizi faj, ami ekkora helyen jól érezné magát. A darázsgébek is legalább 40 literben érzik jól magukat.


Édesvízi is csak kevés van, én is csak az előttem ajánlott törpe gömbit tudom mondani, nekem van 4 és elképesztően cukik :)

2012. jún. 18. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Csinálj belőle tengerit, makro algákkal, élőtalajjal, csigával, üvegrózsával, planktonokkal. Ezt én adok neked bele mindent. Egy 20Wattos daylight kompaktizzóval megvilágítod, teszel bele egy aquael Fan-1 szűrőt, vagy egy elite minit és kész.


Nekem ez most 37 literbe van Fan-1 szűrővel, meg egy sajátmagam készített mini külsőszűrővel. Vizet szökőévben egyszer cserélek, nem is fontos nekik. Szerintem ott a makro alga tisztítja a vizet. Az elpárolgott vizet pedig lehet inoncserélt vízzel pótolni és kész.


Az üvegrózsák érdekesek, tubifexet zabálnak. Ha beadom csipesszel, elkapjál a csápjaikkal, és betuszkolják a szárukba. Szerintem ezek kiírthatatlanok.


Már nagyon rég nem etettem őket, de még mindig nem döglöttek ki. Ha eteted akkor megnőnek nagyra. Nálam mondjuk kicsi mindegyik, kb 3cm-s a legnagyobb, de közben szaporodnak.

2012. jún. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Juj, hable a te ötleted nagyon tetszik :D Akkor szerintem majd ha odajutok, akkor írni fogok neked :) csak olyan rossz, hogy a sarokba áll üresen a kis akvárium, és nincs benne semmi...gondoltam valami mást csak ki lehetne találni, de ez nagyon jó :)
2012. jún. 18. 10:10
 9/11 anonim ***** válasza:
Vannak apró fehér csigák, meg ilyen 1 centis csúnya aminek kisebb a háza mint a csiga (01-es képen), meg Caulerpa algák zöldek (02 kép), meg üvegrózsa (03, 04-es kép közepén) az a barna csápos. Meg a nagy akvimba van még ilyen vörös alga (05 kép), meg ilyen zöld szőlőfürt szerű makroalga (06,07 kép).
2012. jún. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2012. jún. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!