Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 40*40*40-es akrváriumban...

Egy 40*40*40-es akrváriumban szeretnék EGY darap (max 2) nagyon-nagyon szép halat tartani. Milyet ajánlotok? Sziámi szerintem elég szép, de jöhet valami nagyobb és színesebb is akár.

Figyelt kérdés
2012. jún. 18. 20:37
1 2
 1/17 Platypus ***** válasza:

A sziáminál színesebb hal nem nagyon létezik. Nézd meg ezeket a példányokat például:

[link]

[link]

Az első egy butterfly, a második egy dragon scale változat.


Jó választás még egy mézgurámi pár is. Az ikrázó fogaspontyok között is vannak brutálisan szép halak.

2012. jún. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

De a sziámit csak egyedül szabad tartani és olyan picur,valami nagyobbat akartam...:(

Hát jó,akkor megfelel a betta is:)

2012. jún. 18. 20:47
 3/17 anonim ***** válasza:

Nekem a kék betta tetszik,

vagy a kockás bölcsőszájú hal (de az nem annyira színes, inkább csak mintás).


A bécsi szifó elég piros (jó mondjuk nagyobb akváriumot mondanak neki de mindegy), vagy az ajakos gurámi is piros, vagy a platti több színű, de szerintem ezek ilyen gyerekeknek való színes halak :)


Milyen színűt akarsz?

2012. jún. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Szín nem számít,csak legyen szép nagyobbacska:)Valami színes!:)
2012. jún. 18. 20:48
 5/17 Platypus ***** válasza:
Egy kifejlett betta 7 centis, és egy jó minőségű hal úszói teljes kört is képeznek. Egy 7 centi átmérőjű kör szerintem egyáltalán nem tűnik kicsinek egy 40-es kockában. A hal testhosszának a tízszerese sincs meg kiúszótérnek. Ez egy gyorsabb mozgású halnak már gyalázatosan kicsi lenne.
2012. jún. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Törpe díszcsík (Botia sidthimunki)?

Jó tudom hülye ízlésem van, de nekem az ilyen mintás halak tetszenek.


Vagy a gyűrűs díszcsuka (annulatus), de az kicsi.

2012. jún. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 YourDestiny ***** válasza:
Ekkora akváriumba nem való 10 centiméteres hal.
2012. jún. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
27%
Na hable, te aztán barbár vagy a javából... "A bécsi szifó elég piros (jó mondjuk nagyobb akváriumot mondanak neki de mindegy)" ez aztán a hozzáállás. 10 centis halnak 40x40x40-es akvárium..., az igen!!! ennek egy legalább 120 centi széles akvárium illik, hogy TUDJON MOZOGNI!!! Az ilyen kis kockába max. garnélák, esetleg nanohalak valók... jó mondjuk nagyobb akváriumot mondanak neki de mindegy... de azért jó, hogy pont te mondod meg mindenkinek a frankót...
2012. jún. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Na a lényeg meg lemaradt. A betta hímnek - mivel nagyok, megnyúltak az úszói, és alapvetően nem túl mozgékony hal - nem rossz ez az akvárium, de nagyobb halnak semmiképp nem jó, mert nagyobbnak már kell a kiúszótér. Ha nem kedveled a bettát, akkor nézz körül a nanohalak között:

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. jún. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ekkora méretben, ilyen arányokkal, nem lehet a Bettánál nagyobb halat tartani. Ilyen környezethez kifejezetten nagynak számít!!!
2012. jún. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!