Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Édesvízi murénáról mi a...

Édesvízi murénáról mi a véleményetek? Tartottatok már? Mekkora helyen tartottátok? Mivel etettétek? Milyen szűrés kell neki? Mindenképp tengeri só kell neki?

Figyelt kérdés
A szűrést úgy értem, hogy olyan bonyolult és összetett, mint egy full tengeri akváriumnál vagy elég egy sima szűrő is?
2012. jún. 18. 20:48
 1/10 anonim ***** válasza:

hát én csak néztem boltban és az volt a poén, hogy egyiket berakta édesvízbe, a másikat tengervízbe, amelyik a tengerbe volt az evett, ami az édesvízbe az nem nagyon. De ott volt egy hónapig és bírta mindkettőt. Na most ez valószínűleg egy brakkvizi hal, tehát ilyen félsós vízben lett volna jó neki. Elég vékony volt 5 mm és ilyen 20-30cm hosszú és szürke. Cuki volt, tengeriben pl a kövek alatt bújkált.


A brakkvizbe elég egy sima szűrő, nem kell túlbonyolítani.

Csak annyi hogy sózni kell a vizet, 1.010 körüli sósűrűségre. Ha veszel egy hydrometert, azzal tudod mérni a sósűrűséget, hogy mit kevertél (ha 1 kiló tengeri sót beöntesz 70 liter vízbe, akkor nagyjából annyi lesz a sűrűsége neki szerintem).

2012. jún. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Brakkvízbe talajnak szerintem drapp vagy fehér homokot rakjál és szórjál rá egy kevés korallzuzalékot az jót tesz neki, és tegyél bele gömbmohákat, az bírja a sót.
2012. jún. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tubifexxel lehet etetni, vagy a keltetett sórákot is tuti hogy megeszi, szúnyoglárvából inkább fehéret ha veszel azon nincs kampó, mert azt nem tudom hogy mennyire árt neki a vörös szúnyoglárva kampója, de ha nem kap olyat akkor nem fog ártani :)
2012. jún. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a vizibolhát is megeszi, ki kell próbálni. Kis halat is, szóval ez az élő kajákra megy.
2012. jún. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kérdezted, hogy mindenképp tengeri só kell e neki. Hát a tengeri só kilója 700 Ft, drágább helyeken 1000 Ft. Szerintem nem árt ha ilyet kap. Lehet hogy kibírja jódmentes asztali sóval is, de csak jobb a tengeri, mert ő abban él eredetileg. Nem? Ha jól megcsinálod a szűrést és nincs mellette sok állat, akkor nem kell olyan sok vizet cserélni.
2012. jún. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Még annyit kérdeznék, hogy milyen halakkal lehet tartani? Bántaná azokat, amiket nem tud lenyelni?
2012. jún. 18. 21:49
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát a boltos berakta bohóchal mellé a tengeribe és nem volt valami túl nagy az a hal. Na de mondjuk brakkvizbe kell tartani, abba meg olyan túl sok választás nincs, egyáltalán kapni se kapsz semmit.

[link]


Ha kapsz ilyen pettyes indiai tarkasügért valahol, az szerintem jó.


A darázsgéb túl mini azt megkajlná.


A gömbhal meg elég gonosz tud lenni, lehet ő nyerne ha még kicsi a muréna. A többiről meg fogalmam nincs.

2012. jún. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem bántotta a bohóchalat (de az neked nem jó mert tengeri) és túl sokáig nem élne a muréna tengervízbe, mert nem oda való :)
2012. jún. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 bamboochatheone ***** válasza:
A Black Molly is brakkvizi a tudomásaim szerint.
2012. jún. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Na kipróbáltam.


A Black mollynak 10 literenként egy kávéskanál tengeri só kell (most olvastam valahol)


Most megmértem dupla annyi sóval, 5 literbe raktam egy púpozott kávéskanál sót és annak a fajsúja 1.002 lett.

Pedig nem is a legkisebb kávéskanállal raktam bele. Hát ez így nagyon enyhe brakkvíz, majdnem édes.


A murénának szerintem sósabb kéne. Olyan 1.006-1.015 között. Aztán fene tudja, hogy melyik mi bír ki.

2012. jún. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!