Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Beteg akvárium?

Treská kérdése:

Beteg akvárium?

Figyelt kérdés

120 literes aksi, 2-3 hete lett berendezve. A halak 1 hete jöttek. 1 hete jött 2 békés harcoshal, utánna 5 neon 2 fekete neon, 2 hím guppi.

Az akvárium üvegén fehér foltok jelennek meg. Eléggé átlátszó. Egy kicsit olyan mint a sajton a penész, de mondanám biztosra hogy az lenne. Néhány növényen is megjelent valami hasonló. Olyan mintha fehér homok lenne rajta, simán le lehet törölni és egy kicsit száll is ha "megporszívózom". De amelyik növényen van annak elkezdett 1-2 levél pusztulni.(Elmállott vagy rohadt, mint a takony) Nem mondanám hogy ez miatt, inkább az átültetés miatt. A másik furcsa dolog, az üvegen ilyen buborék sorok jelentek meg. Túl sok az oxigén(kérdés) Van benne egy ilyen levegő porlasztó meg egy szűrő amit 120-as aksira ajánlanak. Ez lehet gond? nincs elég széndioxid az aksiban(kérdés) Tervezem az új halakat. Szal ez is lehet probléma(kérdés)



2012. jún. 19. 18:25
 1/7 A kérdező kommentje:
11 órát világítok, addig megy a szűrő is!
2012. jún. 19. 18:27
 2/7 Platypus ***** válasza:
Ez bakteriális trutyi, bomló szerves anyagot jelez. Új akváriumokban gyakran előkerül, nem veszélyes, viszont nem ártana pár hetet várni a telepítés folytatásával. A növényt nem a trutyi pusztítja, hanem a beteg növény látja el tápanyaggal a bacikat.
2012. jún. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A szűrőnek a nap 24 órájában mennie kell!!!(EZ NAGYON FONTOS)
2012. jún. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Addig megy a szűrő is".

-Akkor világíts 24 órában.

2012. jún. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Volt nekem ilyen egyszer a 20 literesben, de akkor megdöglött néhány garnélám. Szétbombáztam és átraktam másik akváriumba mindent, ezt meg kimostam ecettel. Voltak még ilyen fehér penészfoltok a vasfán is, de azt is kivettem, lemosni. Aztán elmúltak ezek a dolgok.
2012. jún. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jól láttad, mint a sajton a penész, ez is gomba.

Ezért kell algaevőkkel kezdeni a halak betelepítését, (már ha tervezünk bele ilyeneket) mert azok lelegelik.

A 2 hét üresjárat sajnos kimaradt, és még mindig életveszélyben vannak a halaid!!!

Ha ugyanis csak fél napot szűrsz, az pont olyan, mint ha valakinek oda ajándékoznád a szűrődet, mert az év-világon semmit nem ér úgy. A biológiai lebomláshoz állandóan friss tápanyaggal, és O2 dús vízzel kell ellátni a bacikat, napi 24 órában, kizárólag így tud létrejönni megfelelő szűrés.

Legalább 2 hétig semmilyen halat ne vegyél bele!!!!!

Be kell állnia a szűrődnek, különben átnevezheted az akváriumot hullagyárnak.

A buborékcsík nem veszélyes, elmúlik.

A heti rendszeres, 30%-os részleges vízcserét ne hanyagold el!

2012. jún. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszi a válaszokat!
2012. jún. 20. 07:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!