Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 80x30-as akváriumban...

Egy 80x30-as akváriumban kettévágott gömbmohákat gondoltam az aljzatra. Szerintetek mennyit kellene beszereznem belőle, hogy kb a 3/4 részét eltakarjam vele?

Figyelt kérdés
2012. jún. 24. 23:26
 1/8 anonim válasza:
a magassága az üveg méreté? akkor semmit. egy akváriumnak 3 mérete van
2012. jún. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 YourDestiny ***** válasza:

Az első dolog az, hogy nem ajánlom ketté vágni, hacsak nem szeretnél több gömbmohát, amihez viszont vasideg kell. A másik, hogy ilyen sűrűn telepíteni se jó ötlet:


[link]


Természetesen nem kell ennyire szigorúan ragaszkodni a centiméterekhez, de egymás mellé zsúfolvni őket, vagy egy halom egymás hegyén-hátán nem épp okos gondolat.


Náluk a liftezés egy teljesen normális jelenség (nézz utána), márpedig akkor erre-arra költözködnek, hacsak minimálisan is.

2012. jún. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 YourDestiny ***** válasza:
Mellesleg függ a golyók méretétől, de annyi biztos, hogy nem kevés fog kelleni.
2012. jún. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értem.

Akkor milyen növényt javasolnátok? Az előtérbe gondoltam elsősorban.

2012. jún. 25. 00:11
 5/8 YourDestiny ***** válasza:
Hát, ha van hozzá táptalajod, elegendő világításod, hajlandó vagy CO2-zni stb, akkor gyep (pl. hemianthus, stb.) Ha nem, akkor maradj a golyóknál, legfeljebb nekiállsz rendezgetni őket, ha nem férnek.
2012. jún. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs sok fényed a gömbmoha jó választás, alacsony fényen szép zöld marad, de ha külön vannak kis darabok, az azért rossz, mert úgy beszívod őket a csővel, amikor porszívózol. Ha nagy darabok vannak, azt nem szívod be. Én kihajlítgattam kézzel egyenesre a mohákat és damillal összevarrtam a széleinél, aztán rávarrtam őket szúnyoghálóra. Van 3 ilyen lepényem. A legnagyobb akkora mint egy pizza. Ha kell neked, eladom az egyiket, mert nekem nem fér be az akváriumba. Vödörbe tartom és kerülgetem. De egyébként ha szétvágod, csak annyi történik, hogy kb fél év mulva visszaalakulnak kis gombóccá.
2012. jún. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Erre én is gondoltam már,de elvetettem az ötletet,mert a díszállat kereskedésben 500 forint egy gömbmoha.-.-
2012. jún. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Terraplázán 100 Ft.

Meg egyébként lehet ezeket utána növeszteni és minél nagyobb a golyó, annál kevesebb kell belőle.

2012. jún. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!