Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nem lenne bölcs döntés állatot...

Nem lenne bölcs döntés állatot beszereznem ugye? De mit tegyek, majd megőrülök így!?

Figyelt kérdés
Elköltöztem otthonról (egy kertes házból egy lakásba), és iszonyatosan hiányzik a cicám. Nem szeretném elhozni onnan, mert imád ott lenni, és a szüleim azt mondják, ha egyszer elhozom, nem vihetem vissza. Márpedig augusztusban megyek ki egy évre külföldre, oda nem vihetem. Arra gondoltam, beszerzek addig egy kisebb állatot (tengerimalac vagy nyuszi), azt lenne kire bíznom, míg nem vagyok Mo.-on. De az mégsem olyan, és kutya vagy macska után áhítozom, minden nap ez van a fejemben. Mit tegyek?
2012. jan. 2. 12:45
 1/7 Platypus ***** válasza:

Fogadj örökbe egy idősebb kisrágcsálót, például a Noé állatotthonnál akadnak ilyenek. A hörcsögök és az egerek elég rövid életű állatok, addig a pár hónapig lenne társaságod és segítenél egy gazdátlan kisállaton. A patkányok még nagyon szociális állatkák, csak nem árt ha nincsenek előítéleteid. Taníthatóak, barátságosak és érdeklődőek. A legtöbb macskánál többet keresik a gazda társaságát.

A malacok és a nyulak viszonylag sokáig élnek, évekig tartó felelősséget jelentenek.

2012. jan. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha augusztusban külföldre mész, akkor lelketlenség megvenned és magadhoz szoktatnod bármilyen állatot, csak hogy legyen mit simogatnod augusztusig, amikor is egy évre odalököd valaki másnak, ott megint megszokik pár hónap alatt, aztán hazajössz, újra magadhoz veszed... Nagyon nem lenne jó. Nézd a magad érdeke helyett a kisállatét, és ne csak önző módon a saját igényeidre gondolj...!
2012. jan. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy önző lennék, ezért sem hoztam el a cicámat, pedig ő is engem szeret a legjobban a családból, de nem akarom a megszokott környezetéből kiszakítani. Azt nem tudom, hogy a nyulak és a tengerimalacok mennyire kötődő állatok, nyilván megkérdezném az eladót vásárlás előtt, hogy az örökbeadás törést jelentene-e az állatnak. Sajnos hörcsögöm már volt, de valahogy arra nem vágyom. Hát, úgy néz ki, ezt az időszakot 'egyedül' kell leélnem:(
2012. jan. 2. 12:57
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem azt írtam, hogy önző vagy, hanem hogy önző dolog lenne ezt csinálnod. (Ez nagyon más. Minden ember csinál önző dolgokat.)

A tengerimalac és a nyuszi is nagyon érzékenyek a helyváltoztatásra, a környezetre, a gondozó személyre. Alig fél év van már hátra addig, míg elmész, utána se lesz állatod, hiszen egy évig külföldön leszel, sajnos ez most ilyen időszak. Akkor meg majd lehet állatkád, ha tudod neki biztosítani, hogy előreláthatólag egész életére jó helye legyen nálad.

2012. jan. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

nem ismersz olyan embert, családot aki szeretne valami rágcsálót, mert oda tudnád adni nekik ingyen ha elmész...

am nem hinném hogy egy rágcsáló, mint egy egér vagy tengerimalac kötődne a gazdájához... szerintem csak az életben maradás, evés/ivás, szaporodás hajtja őket ösztönösen...

2012. jan. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
18:39, eszerint neked még sosem volt. Pedig pl. a tengerimalacok, csincsillák (és a nyulak is, akik ugye nem rágcsálók, csak hasonlóak) is megismerik a gazda hangját, őt magukhoz engedik, odamennek hozzá barátkozni akkor is, ha nincs épp kaja, csak beszélgetsz nekik rácson át stb.
2012. jan. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
18:39 vagyok am nem beszéltem nyúlról csak rágcsálókról... amúgy meg azért "szeret" mert megtanulta, hogy kitől kap enni -_- nekem is volt egerem, tengeri malacom, hörcsögöm de mind1
2012. jan. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!