Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akkor pontosan hány, milyen...

Akkor pontosan hány, milyen bettát lehet tartani?

Figyelt kérdés
54 literes akváriumba bettát/bettákat szeretnék. Egy hímet biztosan! Mellé 3-4 nőstény célszerű, vagy inkább nem? Ha nem, akkor milyen halak valók mellé?
2012. jún. 25. 18:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Bettából 1 et tudsz tartani ekkora akváriumban.

Más halakkal társítható, olyat kell választani, amik viszonylag nyugisak, és azonosak az igényeik. (pl hőmérséklet)

Ez egy másik kérdésre volt a válaszom:

"Üres járat közben szórj be egy kis hal kaját, hogy legyen bomlástermék, amitől ki tud alakulni a megfelelő baktérium kultúra.

Mindenképpen viszonylag meleget szerető halakat vegyél, mert ventilátorral sem lehet nagyon lehűteni a vizet.

Jó lenne mondjuk egy délkelet-ázsiai társítás, 1 db hím betta, 1 pár törpe gurámi, 6 db kolibri hal."

2012. jún. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Viszont azt olvastam, hogy 50 literre jut egy hím, és 3-4 nőstény hozzá! Csak valaki ezt mondja, itt máshogy írják,ott meg amúgy.. még egyszer köszi! Olvastam a bejáratási időről, hogy van olyan termék ami 24 órára csökkenti ezt az időt! Akkor ez a csiga hőmérsékletileg kb. jó lenne hozzá,igaz? :) [link] Köszönöm a választ!
2012. jún. 25. 18:53
 3/8 A kérdező kommentje:
Most olvastam a törpe gurámi-ról, ő is habfészket épít. Belőle i akkor inkább csak nőstényt/hímet tartsak ha nem szeretnék utódokat? :)
2012. jún. 25. 19:00
 4/8 anonim ***** válasza:
50 literben nem lehet biztonsággal nőstényeket tartani a hím mellett. Nincs olyan termék, ami lecsökkenti a bejáratási időt, csak olyan termék van, aminek a gyártója ezt hirdeti. A csiga jó.
2012. jún. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Más is szóba jőhet, nem csak gurámi, de ha tetszik, akkor tartsál csak hímet. 1-et.
2012. jún. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Platypus ***** válasza:

A kolibrihal+Betta szerintem ritka hülye társítás. Lehet hogy egy kontinensről származnak, de a kolibri hideg vizű patakokból, a Betta meg kifejezetten meleg mocsaras vidékről. Van vagy 8-9 fok eltérés a hőmérsékletigényük között, ezt sehogy sem lehet jól kihozni.

Szerintem az algázó géb jó választás lenne, stimmel a helyigény, a hőmérséklet, praktikus és nincs gond az agresszióval.

2012. jún. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem voltak így együtt, és nem vettem észre semmi problémát. 26 fokban voltak.

Ezzel együtt lehet igazad is, lehet, már kényelmetlen volt nekik.

2012. jún. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :) gurámim már 100% lesz mellette! :)
2012. jún. 25. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!