Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sügereknek melyik kaja a legjobb?

Sügereknek melyik kaja a legjobb?

Figyelt kérdés
2012. jún. 25. 23:10
 1/10 YourDestiny ***** válasza:
Élő vagy fagyasztott eledel. A száraz tápot szigorúan csak kiegészítésképp add. Artémia, fehér vagy vörös szúnyoglárva tökéletes. A marhaszívet kerüld, a túl magas fehérjetartalmú eledel nem jó. Mellesleg afrikaiak vagy dél-amerikai sügerek?
2012. jún. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Dejó hogy írjátok, most jut eszembe, hogy vettem élő artemiát, meg tubit és ott rothasztom a szatyorban :/
2012. jún. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Platypus ***** válasza:
Azt sem ártana tudni, pontosan milyen faj. Mert pl. az afrikai sügerek között van egy csomó zöldevő is, ami szépen felfúvódik, ha túl sok fehérjét kap.
2012. jún. 26. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Frontosa ***** válasza:

Igen, Afrikai sügereknél a vörös szunyoglárva kifejezetten kerülendő. Fagyasztott Mixek (vannak külön Malawi, Tanganyika stb.), Krill, Artemia, szárazok közül jók pl.a Hikari (Stapple, Gold, Excel),OSI kajái.

Úgyhogy nem mindegy, hogy melyik fajról beszélünk.

Üdv,

2012. jún. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 YourDestiny ***** válasza:
Mondjuk én heti egy alkalommal etetek vörös szúnyoggal (régen volt fehér és fekete, az előbbivel az volt a bajom, hogy a 100 grammból 70 víz volt, a második pedig túlzottan szemetes), legtöbbet artémiával és itt ott száraz táppal.
2012. jún. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Frontosa ***** válasza:
A fehér az jó, nagy a tápértéke és könnyen emészthető, a vörössel az a baj, hogy az Afrikai sügereknek nehezen emészthető, könnyen bélgyulladást kaphatnak tőle (savasít). Mindenképpen csak kiegészítő kajának alkalmasak Afrikai Sügereknél, úgy ahogy YourDestiny is csinálja. Én pl. szaporodás elősegítésekor szoktam részben fehérrel etetni, csak úgy forr a víz, pár hétre rá majd mind nőstény forgat. =)
2012. jún. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
amerikai
2012. jún. 27. 10:42
 8/10 A kérdező kommentje:
van itthon fagyasztott vörös szúnyoglárva, van növényi eredetű ilyen golyócskák, van ugyanez húsból, és van húsból és csontlisztből készült lassan lebomló is. nem tudom melyik a legjobb nekik
2012. jún. 27. 10:47
 9/10 Platypus ***** válasza:
Nem tudsz egy pontos fajt mondani? Vagy legalább nagyjából? Mert például a vitorláshal, a diszkosz és a zebrasügér is amerikai sügérfaj, és eléggé eltér a táplálékigényük. Egy fekete törpesügérnek maximum vízibolha méretű élő kaja kell, egy jack dempsey meg felzabálja a hússzeleteket is.
2012. jún. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 YourDestiny ***** válasza:
Én még mindig azt mondom, hogy leggyakrabban az artémiát add.
2012. jún. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!