Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akváriumomba ( 30 liter )...

Az akváriumomba ( 30 liter ) csináltam co2 izét. Fél literes flakon, élesztő + cukor + kevés víz. Másodpercenként kb 4-5-6 darab 3 mm -es buborék megy a vízbe. Ez sok? Kevés? Pont jó? Meddig kell hogy menjen?

Figyelt kérdés
2012. jún. 28. 09:36
 1/4 bamboochatheone ***** válasza:

Nem jó a beporlasztásod, mert túl nagyok a buborékok és hamar a felszínre kerülnek így nem oldódnak be a vízbe. Vagy vegyél rá egy diffúzort, vagy olcsóbb de hatástalanabb módszer a búvárharang, vagy szintén olcsó de hatásos viszont kicsit körülményesebb megoldás a vízkeringető szívattyúval való beoldás mint ebben a videóban: [link] nekem ilyen van és nagyon jól oldja.

Az időről pedig csak annyit hogy azt szokták ajánlani hogy világítás felkapcsolása előtt egy órával bekapcsolni és a világítás lekapcsolás előtt egy órával kikapcsolni. Amúgy van benne szűrőpalack, vagy csak simán az élesztős löttyös flakonból megy egy cső az akváriumba?

2012. jún. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hirtelen jött lelkesedésemből kifolyólag elég kezdetleges a rendszer...:D de majd veszek kis csapot, meg szűrőpalackot is szerelek be stb stb
2012. jún. 28. 10:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Vegyél egy ilyen CO2 kellék szettet, nekem ilyen van: [link]


Ebben benne van minden egyben, amire szükséged lehet. Egy csinos diffúzor, drop checker 2 adagnyi tesztfolyadékkal, visszafolyásgátló meg buborékszámláló is. Meg persze az egészet összekötő cső, meg tapadókorongok.


A drop checker folyamatosan méri a co2 szintet, így abból fogod tudni, hogy mennyi kell bele.


Én a helyedben raknék a végére egy csapot, valahová oda, ahol a cső a vízbe ér, mert így, ha elzárod, akkor a nyomás megmarad a szerkezet nagy részében, és ha újra elindítod, akkor gyorsabban kezd el működni, mert nem kell újra feltölteni a csöveket nyomással, ami élesztős forrással beletelik egy kis időbe.


Éjszakára zárd el, reggel nyisd ki, úgy, hogy éjjel lámpa kikapcs előtt 1-2 órával elzárod, mert így folyamatosan elhasználódik a maradék co2 a vízben (mert a növények világítás nélkül nem használnak co2-t), reggel pedig 1-2 órával korábban a lámpánál, hogy mire bekapcsol a lámpa max szinten legyen a növényeknek a co2 és így teljes erővel tudnak fotoszintetizálni.

2012. jún. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Fél literes nagyon kicsi, vigyázz rá, hogy bele ne nyomja az akváriumba az élesztőt!

1 literes kéne minimum! És azt 1/3-ig tölteni.

2012. jún. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!