Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Normális, hogy a lekapcsolt...

Normális, hogy a lekapcsolt fénycső időnként villan egyet?

Figyelt kérdés
Ma vettünk új világítást, és a fénycső időnként villan egyet lekapcsolt állapotban. Normális, vagy hibás a fénycső?
2012. júl. 4. 00:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Kóboráram,vagy néha felerősödő elektro-mágneses mező a tettes.Az elsőre sokkal nagyobb az esély.Ki kell mérni a hálózatot.
2012. júl. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vagy a másik lehetőség, hogy a kapcsoló a nullát szakítja meg nem a fázist, az viszont vízközelben nem túl egészséges.
2012. júl. 4. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mozgasd meg a gyújtópatront (ha van benne), egy henger alakú alumínium dobozka 2 érintkezővel!

De húzd ki előtte a konnektorból (nem ráz, de jobb a békesség)!

2012. júl. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Gerjesztődnek a gáz atomok.

Fordítsd meg a csövet, néha az is elég.

2012. júl. 4. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálam az Odyssea T5 (gyári lámpa) csinálja ugyanezt. Előszőt azt hittem halucinálok mikor így éjjel mellettem felvillant 10 percenként egyet. De aztán megszoktam. Remélem hogy a halak is. De most úgy látom hogy nem villog. Lehet, hogy most fordítva dugtam be a konnektorba, mert itt pakolgattam össze-vissza. Lehet nem mindegy neki melyik a fázis. A neonokat nem forgattam külön a lámpában.
2012. júl. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 YourDestiny ***** válasza:
Nekem egy régi kínai armatúra csinálta ugyanezt a gyári olcsó (kompakt) fénycsővel annyi különbséggel, hogy az lekapcsolás után percekig pislogott. Én is a lámpára gyanakodtam, de miután megejtettem a cserét (egy Sylvania fénycsőre), megszűnt. Baja nem lett se a lámpának, se a fénycsőnek, pedig kb. 10-12 hónapig használtam a gyári csövet.
2012. júl. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!