Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tegyek a gömbakváriumba?

Mit tegyek a gömbakváriumba?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy semmilyen gerincest nem szabad benne tartani!

Valami "vizes díszt" szeretnék mindenképp belőle csinálni... Szerintem kb 10 literes gömbakváriumról van szó.

Milyen növény mutat benne? És hol tudom olcsón beszerezni? Almacsigát sem szabad benne tartani?


Minden ötlet és megoldás érdekel!


Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2012. júl. 9. 14:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Tegyél bele kavicsot vagy homokot úgy, hogy a közepbe beleállítasz egy üres cserepet (abba kerül majd a szintén cserepes virág). Szóval az üres cserép kivételével töltsd meg homokkal vagy kaviccsal. A cserépbe bármilyen virágot bele tudsz állítani, borostyánszerű lelógó dolgot vagy felfelé növő növényt is. Úgy öntözd, hogy a virágot a saját cserepével kiveszed, megöntözöd, év ha már kifolyt a felesleges víz, akkor visszarakod a tartócserépbe - így nem ázik el a homok és nem folyik a víz a kő alá.
2012. júl. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Még a nem gerinces élőlények is azért húzósak egy ilyen akváriumba, mert nekik is kell szűrő. Ilyen gömbformába nehéz szűrőt rakni, de ha van hozzá, akkor csigákat rakhatsz bele.


Mondjuk én a helyedben a zebracsigát vagy a süncsigát választanám, ők nem szaporodnak akváriumban, így tuti nem fog túlnépesedni. Egy növényes akváriumban az elrohadt növényrészeket szeretik a csigák, és így szaporodnának jó kedvvel az almacsigák, hólyagcsigák, malájtornyosok és még sorolhatnám. A zebra és a süncsiga viszont szép is. De belőlük se rakj túl sokat, 3-4 darabot.


10 literre könnyű és nem drága jó világítást találni, szóval szerintem válassz olyan növényeket, amiknek magas a fényigényük, bár őket nehéz gondozni, de jó tapasztalat szerzésnek is :) Táptalaj, mikro+makro folyékony táp, esetleg CO2.

2012. júl. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Előző gerinctelent akartál mondani ugye?
2012. júl. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nem gerinces=gerinctelen...


a lényege pedig az volt, hogy hiába lehet a gömbakváriumba gerinctelent rakni, még akkor is ott a szűrő probléma.

2012. júl. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Pozsgás növények jól mutatnak benne:

[link]


Bármilyen vizinövényt is bele lehet tenni, csak az nem mutat jól, mert amint feltöltöd vízzel, olyan lesz mint a nagyító. Ránézel és bekancsalodsz tőle.


Hólyagcsigát lehet egyébként szűrő nélkül tartani. Pl voltak nekem növények vödörben, és azt sem tudtam hogy van benne egy csomó csiga. Vizet se sűrűn cseréltem, csak mikor elpárolgott, kaját se kaptak és hónapok mulva vettem észre hogy vannak benne csigák. Ezek kiírthatatlanok, és ha van növény, rajta egy kis alga, akkor azt kajálják.

2012. júl. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
És a postakürt csiga is szaporodik a nagy semmitől és nem döglik meg.
2012. júl. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm szépen az összes választ! :)


Megnéztem milyen is ez a postakürt csiga és nagyon tetszik. Hol tudok ilyet szerezni?? Állatkereskedésben még soha nem láttam ilyen csigát...

2012. júl. 9. 19:51
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem még van pár darab szerintem, de hogy honnan jött, hát gőzöm sincs.
2012. júl. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!