Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mik ezek az élőlények az akimban?

Mik ezek az élőlények az akimban?

Figyelt kérdés
Segitségeteket kérném.Van egy 50 gallonos akim(Usabol irok)200 literes.minden tökéletesen müködik dupla külsö szürő(Rena XP2,Aquaclear 70.mindkettö 300 gal/óra szürése van kb 1200L/óra)A vizem kristálytiszta.Feltünt pár tüskés alga(de nem ez a probléma)A világitásom két 48" super daylight fénycsö(egyenként 32 watt)Van 5 Guppim (most már babyk is)10 neonom,4 otos.Több féle élö növény,Eco Complete táptalaj,házi készitésü CO2 90 BPM(bubi per minute)hetente 20% vizcsere,Tetra Easybalance plus hetente adagolva,naponta a növényeknek Seachem Flourish™ Excel,és hetente Brightwell FlourinMulti.A növényeim elég gyorsan nőnek,a halaim szaporodnak... minden ok,DE megjelent valami kis fehér élőlény.Elég érdekes mert nem hasonlít valami féregre...Ez meg telepedik valamin,jobban a növényeken,de van a szűrő szívó csövén is,és kövön is láttam.kis hengeres testű,és valamiféle csápjai vannak(a kis élőlény kb.5 mm magas,a "csápjai" kb 8 10 mm)ha hozzáérek az ujjammal behúzza a csápjait mint csiga a szemét,utána vissza kiereszti.Próbáltam itt megkérdezni a állatüzletbe mi lehet ez de csak néztek rám(nem kimondott akvarista bolt inkább olyan mindenes)Valaki tudja mi ez és káros e,vagy hogy tudnám kiirtani?Ide sajnos nem tudok feltölteni képet,de emailban tudok küldeni.

#élőlény.
2012. júl. 11. 03:37
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]

Tallózás, kijelölés, feltöltés, direkt link a képhez, másolás, beillesztés. Ide tudsz képet feltölteni.

Egyébként nem tudom mi lehet, nem találkoztam ilyennel, és nem is hallottam róla. A planária hasonló, de az csapatostól jár, és nincs csápja.

Az algásodásra szerintem vagy a világítás növelése, vagy a tápozás csökkentése, és a co2 elhagyása lenne a megoldás.

Jelenleg ez nincs összhangban, 0,17 W/l az nagyon kevés. Ilyen fényerő mellett nem tudnak eleget fotoszintetizálni a növények, nem tudnak ilyen mennyiségű tápanyagot és co2-t felvenni, a maradékon meg az algák élnek.


Sajnálom, hogy a férgekben nem tudtam segíteni. Általában ezeket megeszik a halak, és nem okoznak problémát, de vannak köztük paraziták is, amik veszélyesek lehetnek.

Egyelőre szerintem rakj fel képet róla, hátha felismeri valaki.

2012. júl. 11. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyébként lehet, hogy valami meztelen csiga.
2012. júl. 11. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Platypus ***** válasza:
Szerintem hidra lesz az a férgecske.
2012. júl. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Igen a Hydra az a kis piszok.Szerencsére "ártalmatlan"(az ujszülött halakat megeszik).Semmi más problémát nem okoznak,sőtt egy kis bók,ugyanis csak kristálytiszta vizben tud éldegélni és szaporodni...Némelyik hal állítólag szívesen elfogyassza betta,kék gurámi.Viszont a jódmentes konyha só is elpusztitja.nem tudom melyik a jobb megoldás?!halat venni vagy sót használni?
2012. júl. 12. 04:50
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne használj sót, majd elfogynak, szerintem a neonok is megeszik idővel. Próbálj kevesebbet etetni. Mondjuk ne etess csak minden másnap egy hétig. Simán kibírják, bajuk nem lesz, de így hátha jobban rákapnak a neonok, és megeszik őket.

A neonok se nagyon bírják a sót, az otocinclusok meg nem viselik el.

2012. júl. 12. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!