Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tejesen kezdő vagyok! Mit hogyan?

Tejesen kezdő vagyok! Mit hogyan?

Figyelt kérdés

Van egy 21 lieres akváriumom,régen volt benne 4 hal,de fogalmam nincs milyen halak voltak.Volt 2 sárga,meg 2 fehér és a fehérnek kis pöttyei voltak az alsó uszonyánál.


Szóval van egy 21 literes akváriumom,milyen halakat vehetek abba?

Nem szeretnék szűrű felszerelést venni,mert az nagyon drága és ebbe az akváriumba nagy is,szóval akkor akvárium is új kéne.Ebbe a kicsibe milyen halakat és mennyit vehetek?

(Ha egy kicsivel nagyobb akváriumot veszek és esetleg szűrőt is akkor milyen halakat tehetek bele és mennyit?)

Még egy kérdés,egy alap szűrő,ami nekem,kezdőnek való kb. mennyi? (Kb. 2 éve volt az a 4 halam és akkor 8ezerért lett volna.)

Köszi a válaszokat!!


2012. júl. 18. 19:43
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
Látszik, hogy kezdő vagy. Így kár is hozzákezdeni, a szűrés meg egyéb felszerelés alapdolog...
2012. júl. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyél használtan teljes felszereléssel 50l-nél nagyobbat! ( én 10 000 Ft-ért vettem használtam teljes felszereléssel 54 literest! )
2012. júl. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Nem azt kérdeztem,hogy létszik-e,hogy kezdő vagyok...egyébként igen,az vagyok és a kereskedésbe azt mondták akkor,hogy nem kell a szűrő csak ha komolyan szeretnék halakat tartani,kezdő vagyok,hallgattam rájuk.


Köszönöm,majd utánanézek akkor,hogy használtan van-e olcsóbban.Ha veszek egy 54 körülit akkor milyen halakat vehetek bele?

2012. júl. 18. 20:02
 4/28 anonim ***** válasza:
83%

Akkor az alapokról:

21 literben nem tarthatsz halakat, nem lehet benne életben tartani őket.

Szűrő nélkül csak üvegkalitkának hívhatod, akvárium nem létezik szűrő nélkül.

Kezdőnek egy 70-100 literes akvárium ideális méret. Ha ez túlságosan nagy, akkor minimum egy 54 literes kell.

A minimális méret az kb 30 liter, ebben 1 db bettát tarthatsz, annyi fér el benne.

Az alapokhoz regisztrálj itt [link]

utána el tudod olvasni az "5 ajándék ebook új tagoknak" cikkeket.

Mindenképpen azzal kezdd, hogy azokat elolvasod, különben rengeteget fogsz hibázni, és csak szenvedés lesz az akvárium.

Ha ezzel megvagy, és nagyjából körvonalazódik, hogy milyen akváriumot akarsz, akkor tudunk mondani konkrétan akváriumot, szűrőt stb.

2012. júl. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
0%
endler guppi, guppi, nanohalak
2012. júl. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Az akvarista.hu-n akkor szétnézek.

2012. júl. 18. 20:07
 7/28 anonim ***** válasza:

Mindig kell szűrő! Amúgy ha kisebb akváriumod van ( SZŰRŐS !) tarthatsz benne egy betta hímet, az elvan magában! 54 literben : betta, vagy méz/törpe gurámi, nano halak.. gupik,

Persze ezeket nem együtt! A díszhal.info -n nézegess, egyeztesd össze a halaknak milyne hőmérséklet kell, stb. Ott le van írva minimum hány literes kell az adott halnak!

2012. júl. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Köszi!

Akkor ott is szétnézek.

2012. júl. 18. 20:08
 9/28 anonim ***** válasza:

4. vagyok.

Következő alap dolog, eladóknak sose higgy, azok csak az eladásban profik az akvarisztikához 99%-ban hülyék.

2012. júl. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Jó,nekem akkor azt mondták,hogy van olyan hal,aminek nem kell,de megfogadom! :)
2012. júl. 18. 20:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!