Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tejesen kezdő vagyok! Mit hogyan?

Tejesen kezdő vagyok! Mit hogyan?

Figyelt kérdés

Van egy 21 lieres akváriumom,régen volt benne 4 hal,de fogalmam nincs milyen halak voltak.Volt 2 sárga,meg 2 fehér és a fehérnek kis pöttyei voltak az alsó uszonyánál.


Szóval van egy 21 literes akváriumom,milyen halakat vehetek abba?

Nem szeretnék szűrű felszerelést venni,mert az nagyon drága és ebbe az akváriumba nagy is,szóval akkor akvárium is új kéne.Ebbe a kicsibe milyen halakat és mennyit vehetek?

(Ha egy kicsivel nagyobb akváriumot veszek és esetleg szűrőt is akkor milyen halakat tehetek bele és mennyit?)

Még egy kérdés,egy alap szűrő,ami nekem,kezdőnek való kb. mennyi? (Kb. 2 éve volt az a 4 halam és akkor 8ezerért lett volna.)

Köszi a válaszokat!!


2012. júl. 18. 19:43
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Perzse, ez olyan: Az embernek nem kell egy bezárt szobába WC, hisz majd odakakil ahova akar.. de mégis raknak be.. nem? :) ( most ez egy hülye példa volt)
2012. júl. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
De nekem ott,akkor azt mondták,hogy egy hal van aminek nem kell..nekem olyan is volt,csak most nem jut eszembe,de valahol vannak róluk képek,de szerintem nem nagyon kivehető abból mert elég rossz volt akkor a telefonom fényképezője.
2012. júl. 18. 20:17
 13/28 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy túl kell lépni ezen, nincs ilyen hal. Nem létezik olyan, aminek ne kéne szűrés, de ha végeztél az e-book-okkal, akkor ez számodra is nyilvánvaló lesz.

Rá kell szánni az időt, olvasgatni kell, és akkor nem fognak átb.aszni.

Meg ha konkrét kérdésed lesz, akkor inkább itt kérdezz, általában van itt 1-2 hozzáértő ember.

2012. júl. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
És egy szűrű kb mennyibe kerül?
2012. júl. 18. 20:40
 15/28 A kérdező kommentje:

54 literes komplett akvárium


akvárium:

60x30x30 cm, 4-es üveg, üvegtető nélkül, feketével ragasztva


tető, világítás:

60x30 cm-s fekete műanyag tető

1 x 15 W (a tető a fénycsövet tartalmazza!)

IP67-es páramentesített foglalat

etetőnyílás


szűrés:

Hailea HL-BT400 belső szűrő

- 380 l/h,

- 7W,

- emelési magasság: 0,9 m

- mérete: 110 x 83 x 207 mm


fűtő

Hailea 50W hőfokszabályzós fűtő


egyéb tartozékok:

- halháló

- hőmérő


-vízelőkészítő



Egy ilyen akvárium milyen halnak lenne jó?

2012. júl. 18. 20:52
 16/28 YourDestiny ***** válasza:
Mivel a szűrő nem túl jó a szettben, bettának, törpe guráminak, guppiknak, vagy egy kisebb csapat neonhalnak. Az eladónak ki se kérd a véleményét, nincs értelme. Ha elolvastad a kezdeti lépések és szűréssel kapcsolatos e-könyvet, akkor lesz értelme kérdezni, addig nincs. Minden alap dolog benne van, amit kezdők el szoktak követni, amiből az következik, hogy egy kis idő elteltével jön a halhullás vagy a halbetegségek. Szűrő kell, szűrés nélkül nincs biológiai lebontás, anélkül pedig nem tudod élhetővé tenni a vizet a halaid számára. A szűrőszivacsban zajlik a lényeg!
2012. júl. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 YourDestiny ***** válasza:
Még valami: az élő növény nem csak dísz, fontos szerepe van egy jól működő akváriumban. A szettben lévő 15W-os cső sem mindegy, hogy milyen. A legjobb a daylight (természetes fehér fényű, nappali fényviszonyoknak megfelelő fénycső). Alacsonyabb fényigényű növényeknek ideális, moháknak vagy anubias (vízilándzsa) féléknek, a többi nem marad meg alatta.
2012. júl. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Nem.

Egy 54-esbe ilyen szűrő kell:

[link]


Itt tudsz venni szettet szűrő nélkül

[link] (basic)


és külön megveszed hozzá a linkelt szűrőt.

Vízelőkészítő nem kell.


Halak pl

10 [link]

5 [link]

1 hím [link]

algaevőnek

3-4 [link]

2012. júl. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 YourDestiny ***** válasza:
Az Eheim PickUp se művel csodákat, de legalább csendes. A panda hiába kicsi, szerintem nem való 54 literbe.
2012. júl. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 YourDestiny ***** válasza:
Írtam a neonhalat, igazság szerint az se, de behunyt szemmel tartható egy kisebb csapat, ugyanígy a pandából is, de semmiképp nem egyszerre.
2012. júl. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!