Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tejesen kezdő vagyok! Mit hogyan?

Tejesen kezdő vagyok! Mit hogyan?

Figyelt kérdés

Van egy 21 lieres akváriumom,régen volt benne 4 hal,de fogalmam nincs milyen halak voltak.Volt 2 sárga,meg 2 fehér és a fehérnek kis pöttyei voltak az alsó uszonyánál.


Szóval van egy 21 literes akváriumom,milyen halakat vehetek abba?

Nem szeretnék szűrű felszerelést venni,mert az nagyon drága és ebbe az akváriumba nagy is,szóval akkor akvárium is új kéne.Ebbe a kicsibe milyen halakat és mennyit vehetek?

(Ha egy kicsivel nagyobb akváriumot veszek és esetleg szűrőt is akkor milyen halakat tehetek bele és mennyit?)

Még egy kérdés,egy alap szűrő,ami nekem,kezdőnek való kb. mennyi? (Kb. 2 éve volt az a 4 halam és akkor 8ezerért lett volna.)

Köszi a válaszokat!!


2012. júl. 18. 19:43
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

A panda páncélos minden további nélkül tartható 54 literben.

A Neonok, viszont nem!

Viszont ha mégis neonok lesznek benne, teljesen mindegy, hogy panda páncélos van mellette. A vizet ilyen mennyiségben nem terhelik túl, a helyet pedig nem veszik el egymástól.

A szűrőnem nem a típusa fontos, hanem a teljesítménye.

Rád is rád férne egy kis tapasztalat szerzés...

2012. júl. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Tapasztalatot csak tettekből tudok szerezni! :))

Köszönöm amúgy a választ!

2012. júl. 18. 22:59
 23/28 YourDestiny ***** válasza:
A Haileával az a baj, hogy a szűrőfelület túl kicsi, alig fér bele szivacs. Ezen kívül hangosak is. Az Eheim PickUp széria jó, 54 literbe egy 2008-as még kicsit kevés, viszont a 2010-es meg hatalmas egy ekkora akváriumba, esztétikailag lerontja. Megjegyezném, hogy szerintem a TetraTec IN típusú szűrői praktikusabbak az Eheimnél, itt ugyanis külön tisztítható szivacsok vannak, és gyártónak sem utolsó, sőt! Egy IN 400 akár elég is lehet bele, ha nem telepíted túl. Nem egy Hailea BT-400, az tuti!
2012. júl. 19. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

És ez milyen lenne?

JUWEL 54 literes akvárium ( 30x30x60) gyári tetővel, benne OSRAM L 15/77 Fluora fénycső kétoldalas műanyag külső háttér, szivacs alátét Jäger 50 wattos termosztátos fűtő Elite 800 légpumpa 2 watt 1100 cc/min Optima légpumpa szabályozható 7 W 500-5500 cc/min hőmérő,

2012. júl. 19. 01:33
 25/28 anonim ***** válasza:

Mondjuk egy olcsót:


Akvárium: 45 literes (simán csak tető nélkül)

Szűrő: Aquael fan-1

Halak: 8db Boraras Urophthalmoides (ezek csak 1-2 centisek, kis cukik és nem ugranak ki, és hozzájuk képest ez a kis akvárium is elég nagy lenne)


Lehet bele tenni növényeket, pl kevésbé fényigényes a gömbmoha és az anubias (15 Wattos izzóval elmegy).

Jávai moha (ennek már 20 Wattos fény kell legalább).

Ha meg egyéb fényigényes növényeket akarsz, akkor egy 30 Wattos izzót kell rá tenni.


Pl ezek a 6500 K-s izzók jók növényekhez

(15, 20, 23, 30 W )

[link]


Foglalatot egy műanyag virágládába bele tudod csavarozni:

Ebbe pl 2db 20 Wattos izzó van, és ez már egy 50-60 literes akváriumra is elég fény. Szépen nőnek alatta a növények: [link]

Jobb mint a gyári szettekben lévő világítás.

2012. júl. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 Frontosa ***** válasza:

Nekem a 40 literes ivadékgondozó akváriumban Eheim 2010-es szűrő van és nagyon jó, nagy a szűrőfelülete és a teljesítménye szabályozható, leveszem minimumra, ritkán takarítom és kiváló a vízminőség.

A helyedben 72 literest vennék, abban már van lehetőséget társítani. Eheim 2010-el 26 újonnan, használtan olcsóbban is össze lehet hozni (pl.akvarista.hu).

[link]

Egy kezdőnek teljesen jó a szett, úgysem fogsz még full növényes akit csinálni, ahozz nem kevés tapasztalat is kell majd.

Üdv,

2012. júl. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Igen ahhoz jó az eheim, ott legalább lehet választani normális szűrőt hozzá, nem úgy mint sok más boltban.
2012. júl. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
Előszöris én elolvastam az "Akvárium ABC" című könyvet. Nem drága de részletes neked pont jó lenne. Szerintem jó könyv.
2012. júl. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!