Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyiket érdemesebb fen tartani?

Melyiket érdemesebb fen tartani?

Figyelt kérdés
Van egy 65, és van egy 30 literes akváriumom. Most a 65 literest használom évek óta, van benne 5 db hal és növények. De én már kicsit meguntam , és nem akarom már ezt a nagy akváriumot, a 30 literest könnyebb fent tartani, takarítani stb? (4 plattim van, és egy fiú guppi)
2012. júl. 20. 10:37
 1/9 anonim ***** válasza:

A kicsit sokkal nehezebb fenntartani!

Ha unod a mostanit, rendezd át.

2012. júl. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 bamboochatheone ***** válasza:
Szerintem neked nem való az akvarisztika. Aki képes megunni a halait és az életüket akkor add el és tarts mondjuk növényeket.
2012. júl. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Próbálom már régóta eladni de nem találok rá vevőt. 6-7 oldalra is feltettem, de semmi.
2012. júl. 20. 12:23
 4/9 YourDestiny ***** válasza:
Minél nagyobb a vízmennyiség, annál kevesebb gonddal jár. 50-60 liter alatt nem érdemes akváriumot venni, hacsak nem garnéláknak lesz.
2012. júl. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 YourDestiny ***** válasza:
A kisebb vízmennyiséget könnyebb leterhelni, könnyebben algásodik, gyakoribb részleges vízcserékre van szükség, és bár nem lehetetlen, de nem egyszerű fenntartani a biológiai egyensúlyt. Viszont egy bettának a 30 liter is megfelel.
2012. júl. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 YourDestiny ***** válasza:
Mellesleg néha ráun az ember, tény, de valami különös oknál fogva mindig kedvet kap hozzá újra és újra.
2012. júl. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Platypus ***** válasza:
Ha unod a takarítást, akkor valószínűleg rosszul gondozod az akváriumot. A berendezést szétbarmolni és alaposan kitakarítani egyáltalán nem is szabad, csak pár évente, amikor már végleg elkoszolódik a talaj. Egy normális szűrés mellett legfeljebb pár havonta kell aljzatporszívózni, hetente vizet cserélni, és ez nem valami fárasztó munka. Heti 30 perc, nem több. A 30 literessel kétszer ilyen gyakran kéne foglalkozni, és a jelenlegi halaidnak eleve nem elég nagy élettér.
2012. júl. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A 20 literes tengerim poén ilyen szempontból, havonta csinálok egy fél vízcserét és nő benne minden kis érdekes vacak. De ha így ránézel nem látsz semmit, csak ha közel mész. Ilyen kis szar az egész, mert nem foglalkozom vele:

[link]

Vannak az üvegén most hópihék, ez valami pete, vagy planária, mittudménmi. [link]

2 ilyen kígyókarú csillag is nőtt benne

[link]

Ezek a vörös algát eszik gondolom.

[link]

Meg lehet hogy találnak maguknak planktont is, mert ilyenek is mászkálnak benne néha, bár most éppen kevés.

http://www.youtube.com/watch?v=2EYNTFmQf0Y

Van ilyen üvegrózsa. Ha ezt etetném rendesen, akkor nőne és szaporodna. Ez olyan, hogy tubifexet odarakok csipesszel, akkor odanyúl érte és elkapja a csápjaival, majd begyömöszöli a szárába. Ezt jobb helyen írtani szokták, de én gyűlyteni fogom.

[link]

Bár most, hogy találtam benne azt a kettő kígyókarú csillagot, nekik adok enni egy kevés fagyasztott kaját, de nem mindennap. Meg vannak csigák és másféle fehér kis csillagocska, de azok csak éjjel jönnek elő. Ezt ha nem takartom, akkor a fénytől algás lesz az üvege, és azt kajálják a csigák. Ezért nem is avatkozok bele, nem söpröm le őket az üvegről a takarítással. Éljen csak benne ami akar. Legalább van benne mit makroval fotózgatni, ha olyan kedvem van :)

2012. júl. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hallal persze egyértelműen a 65-öst. De ha kisebb halakat tartanál benne, kevesebbet kéne porszívónod, mert ők nem kakálnak olyan nagyot. [link]
2012. júl. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!