Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 11 W milyen erösségü fénynek...

11 W milyen erösségü fénynek számít, ha az akvárium 30 cm magas és 35 literes? Milyen növény mehet így bele?

Figyelt kérdés
AZ akváriumban csak garnélák vannak.
2012. júl. 20. 11:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Alacsony fényerőnek számít. Anubisnak, gömbmohának biztos elég.
2012. júl. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sokat számít e mellett, hogy a nap mennyire éri az akváriumot napközben és mennyi ideig ég a világítás naponta. Ha jól tudom a szakik 1W/litert szoktak mondani. A garnélák amúgy sem nagyon szeretik a nagy megvilágítást, szóval ha alacsony fényigényű növényeket választasz akkor bőven elég. Egyetlen negatívum, hogy ha nincs sok fény akkor nincsen algásodás sem! Az algákat pedig nagyon szeretik a garnélák.
2012. júl. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 YourDestiny ***** válasza:
A 0,3 W-os világítás mellett már elvan néhány kevésbé igényes, közepes fényigényű növény is. Az 1W per világítás az már egy komolyan gondolt növényes akvárium. Viszont egy 35 literes akváriumba én is mohát (gömb, jávai...) ajánlanék, főleg garnélák mellé.
2012. júl. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Ha jól tudom a szakik 1W/litert szoktak mondani"


Nem tudom ki számít "szaki"-nak, mivel a legnagyobb gyártók a komplett szetteket is 0,3-0,5 W/literrel adják.


Ha én a 63 literes akváriumomhoz tennék egy 63 W-os világítást...hát....:D érdekes lenne a látvány.


Visszatérve a kérdésre: A 11W nagyon bőven elég 35 literhez, csak a világítás időtartamára figyelj.

2012. júl. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát nem a magas fényigényű növényekhez való.

De ha bármit beleraksz és barnulni kezd, akkor már látod hogy kevés a fényed.

2012. júl. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!