Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek 157,5 literbe...

Szerintetek 157,5 literbe milyen külső szűrő lenne a megfelelő?

Figyelt kérdés
Melyik az a jó ár/érték arányú szűrő, ami magában meg tudná szűrni? Díszakvárium lesz egy viszonylag modern helyiségbe, szóval csak néhány hallal működne, ugyanis szűrőakváriumnak nincs hely. Lélegzetelállító összképre fogok törekedni, kellően növényesítve. Egy külső szűrő az akvárium alá rejtve, belső nélkül, hogy esztétikailag tuti legyen a végeredmény. Szűrőtöltetet is ajánlhattok, nem tudok egy tizen literes vödröt méregdrága kerámiagyűrűvel kitölteni. Tippek?

2012. júl. 20. 15:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Pont a szűrés, és így a szűrőtöltet az, amin nem nagyon tudsz spórolni, pláne egy erősen növényesített akváriumba.

A külső szűrők egyébként inkább biológiai szűrésre vannak kitalálva, és általában kell mechanikai szűrésnek rásegítés, egy belső szűrővel.

Ha ezt nem akarod, akkor külső szűrőből nagyon erős, túlméretezett szűrő kell, hogy meglegyen a vízforgatás akkor is, ha "beáll" a szűrő. (felére, 1/3-ára esik vissza a vízforgatás.)


Ez egy jó választás lenne szerintem, ár/érték arányban nagyon jó, (talán a legjobb) és elég erős, a beállást követően is marad benne tartalék.

[link]

Ezzel nem kéne belső szűrő.

Eleinte a csapokkal visszább lehet venni a vízforgatást, hogy ne kavarja annyira a vizet.

A gyári szűrőtöltet is egész használható. Kiegészítésnek esetleg valamelyik alkotóelemet (aktívszén) ki lehet cserélni pár liter siporaxra, mondjuk az elég drága, de annyi szerintem megéri.

Egyébként néha van halasboltokban kínai utángyártott "siporax" ugyanolyan jó.


Mivel azt mondtad nem sok hal lesz, inkább növény, ezért a szűrőtérfogatot lehet csökkenteni.

(bár a halak mennyisége relatív, itt nagy félreértések , és melléfogások szoktak lenni.)

Szóval olyan szűrőből, aminek jó a vízforgatása, és nem kell belső, kicsit kisebb térfogattal az ez:

[link]

2012. júl. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 YourDestiny ***** válasza:
Egy 1200 liter per órás kell. Ez még a baciknak se túl gyors, viszont elég áramlást csinál ahhoz, hogy ne ragadjon meg a kosz az aljzaton. Én a TetraTec EX1200-at ajánlom.
2012. júl. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Értem, hát 100 eurót szánok szűrőre, az kerekítve 30 ezer. Az általatok írt szűrő pont ennyibe kerül. Szerintetek az tuti lenne?


Kikérném a véleményeteket valamiről. Szerintetek a hosszúkás, vagy kevésbé hosszú, de magas akvárium mutat jobban? 45 centiméteres magassághoz 90 vagy 100 centiméteres frontüveget válasszak?

2012. júl. 20. 16:33
 4/20 anonim ***** válasza:
Én úgy vettem a kerámiagyűrűt, hogy egyszer vettem kimérve valamennyit. Mellé még egy adag lávakövet, ez belefért a külső szűrőbe, de kevésnek bizonyult, ezért csináltam egy szűrőakváriumot, ami meg túl nagy lett, nem tudtam mivel megtölteni. Utána havonta egyszer vettem egy újabb doboz kerámiahengert, meg néha perlon vattát. Így egyre több szűrőanyagom lett és nem volt egyszerre nagy kiadás semmi, max akkor lenne az, ha összeszámolnám. De nem számolom :D
2012. júl. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Egyedi méretű akvárium, sarokba lesz. A fal melletti oldala jóval hosszabb, mint a szabadon látható oldala.
2012. júl. 20. 16:36
 6/20 A kérdező kommentje:
Hát nem fogok vele sokat időzni, berendezem, aztán többet hozzá nem nyúlok :)
2012. júl. 20. 16:38
 7/20 anonim ***** válasza:

Jó lenne egy rajz, méretekkel, mert ezt így nem tudom elképzelni.

Mindegy, a lényeg, hogy a mértet érdemes a világításhoz igazítani.

T5-ös 39 W-os fénycsöveket használnék, azok kb ilyen méretűek, és elég gyakori, nem olyan csillagászati az ára, mint a ritkább méreteknek.

Ezek a csövek 85 cm hosszúak, arra rá kell számolni a foglalatot, lámpatestet, stb.

Van elképzelésed a világításról? Mert egy növényes akváriumban az egy igen fontos dolog.

2012. júl. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Na azért nem lesz az olyan túlzottan növényesített. Gyepet nem akarok. Hátul törekedek a növényesítésre, mivel 3d háttér nem lesz. A köveket betekerem szépen mohával, de még pontos elképzelésem nincs. Viszont az akváriumot nem nehéz elképzelni. Az egyik oldala 45, a másik 25, így a front üveg ferdén fut. A magasság tuti 45, csak nem tudom, mennyire nyújtsam meg az akváriumot. 90 vagy 100 lesz, igazodnom kell ehhez-ahhoz.


A világítás tetőbe lesz építve, nekiállok barkácsolni. T8-as csőre gondoltam, gyakoribb, több a választék. Ha nem fér be a 90-es, akkor 75-ös, tudom, ritkább. 2 cső szerintem elég lenne, nem lesz túl mély az akvárium (a fal felé).

2012. júl. 20. 16:54
 9/20 anonim ***** válasza:

Nem mondanám, hogy 75-ös csőből több van, mint T5-ösből, mert ez a méret egyáltalán nem szabvány, alig van gyártó, ami ilyet csinál.

Mindenesetre arra számíts, hogy ezek csak 25W-osak, 2 db csővel is csak árnyéktűrő növényeket tarthatsz majd. Össze lehet válogatni azokat is, nem gond, csak ilyen hínárfélékkel ne próbálkozz.


Egyébként az akvárium geometriáját tekintve nem olyan nagy eltérés az a 10 cm, nincs jelentősége.

2012. júl. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy fénycsöveim vannak itthon. Egy alig használt növényes, és egy vadonat új Blue Sky cső, így ezt a részét megúsznám. Szerinted ez jó kombináció lenne fénycsövek terén?
2012. júl. 20. 17:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!