Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek 157,5 literbe...

Szerintetek 157,5 literbe milyen külső szűrő lenne a megfelelő?

Figyelt kérdés
Melyik az a jó ár/érték arányú szűrő, ami magában meg tudná szűrni? Díszakvárium lesz egy viszonylag modern helyiségbe, szóval csak néhány hallal működne, ugyanis szűrőakváriumnak nincs hely. Lélegzetelállító összképre fogok törekedni, kellően növényesítve. Egy külső szűrő az akvárium alá rejtve, belső nélkül, hogy esztétikailag tuti legyen a végeredmény. Szűrőtöltetet is ajánlhattok, nem tudok egy tizen literes vödröt méregdrága kerámiagyűrűvel kitölteni. Tippek?

2012. júl. 20. 15:42
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Még régtől maradtak meg, de attól még jók, ha nem világítottak. 25W-osak.
2012. júl. 20. 17:44
 12/20 YourDestiny ***** válasza:
A növényes csövek fényereje elég alacsony. Igaz, nem véletlenül növényes cső (a spektrumának köszönhetően), szóval működhet, az összhatás se lenne rossz. Egy daylight fénycső viszont akkor is jobb lenne a helyére.
2012. júl. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Nah, végül kicsit kisebb lesz, kerekítve 142 literes. Szerintetek ehhez elég lenne egy 960 liter per órás Atman CF-800 (találtam egyet igazán olcsón), vagy mindenképp válasszam a TetraTec-et?
2012. júl. 20. 19:24
 14/20 anonim ***** válasza:
Önmagában szerintem nem lesz elég. Max úgy, hogyha még egy kis belső szűrőt is beleteszel, pl egy aquael fan1-et, ami arra fújja a koszt, ahol a külső beszívja.
2012. júl. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Bár ha nincs benne sok tereptárgy, ha nem túl keszekusza benne a sok növénytől, kövektől, fáktól, szóval ha nincs benne sok akadályozó tényező, akkor végülis elég.
2012. júl. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Ööö, mármint melyik külsőre gondoltál?
2012. júl. 20. 20:49
 17/20 anonim ***** válasza:

Szerintem az atman is elég lesz, az is jó szűrő.

Ha idővel nagyon lecsökken a vízforgatás, ki tudod egészíteni egy kis gyors belsővel, nem olyan nehéz elrejteni, hogy ne látszódjon.

De nem is biztos, hogy szükség lesz rá.

2012. júl. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 YourDestiny ***** válasza:
Az Atman nem lesz elég. Alig több, mint 6 liter a tartály (vagy hasznos szűrőtérfogat, nem tudom pontosan). Ezzel szemben a TetraTec-et 12 literes vödörrel kapod.
2012. júl. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

YourDestiny !

140 literhez elég 6 literes tartály is.

Gondold már végig, 100-120 litert egy fél literes belső szűrővel is meg lehet szűrni!!!

2012. júl. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 YourDestiny ***** válasza:
Nem elég, és ezt saját tapasztalatból írom. Nekem 140 litert szűr egy 6,6 literes vödrös, és kevés oda.
2012. júl. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!