Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen betegség ez?

Milyen betegség ez?

Figyelt kérdés

Időnként egy-egy halamnak egyik napról a másikra beesik a hasa,kórosan lesoványodik,más elváltozás nem látható.Kedélyállapota rendbe van,néhány napig még eszik is,aztán elpusztul.Sok helyen rákerestem,de sehol nem találtam olyan halbetegséget,aminek ilyen tünetei lennének.

Előre is köszönöm a segítséget!


2012. júl. 21. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem eddig egy halammal történt ez én arra gondoltam hogy már születése óta gyengébb mint a testvérei.Vagy a kisállatkereskedésbe ahonnan vettem beltenyészetből született.
2012. júl. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Halgümőkórra tippelek, az pedig az egész állományt elviheti. Nem sok mindent tehetsz a reménykedésen és jó vízminőségen kívül.
2012. júl. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 YourDestiny ***** válasza:
Milyen halaid vannak? Sügér? Pontylazac?
2012. júl. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A helyzet ismerős... :-( Bélgyulladás. Ugyanazzal a táppal etetsz mindíg, igaz? Itt a gond. Váltogatni kellene: granulátom/táp/fagyasztott/élő - ezek kombinálása. És a heti egyszeri kihagyás. Vannak akvarista oldalak, van ahol a regisztráltak részére ingyen letölthető e-book is van a halak etetéséről, nagyon jól összeszedve a témát.
2012. júl. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 YourDestiny ***** válasza:

Én azért kérdeztem rá a halak fajtájára, mert ha sügér, akkor nagy valószínűséggel a táplálással van baj, lehet bélgyulladás, de akár malawi blaot.


Etetni tényleg változatosan kéne, nagy részt fagyasztott eledellel, de ha a víz minősége nem üti meg a megfelelő szintet, annyira mindegy...


A heti egy napos koplalást én is javaslom.

2012. júl. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Valóban egyféle táppal etetek,illetve egy héten egyszer kapnak gyógytápot.A kihagyást meg fogom próbálni,és persze elmélyedek majd a szakirodalomban is ezzel kapcsolatban:)

2012. júl. 22. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!