Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Növényesíteni szeretném az...

Növényesíteni szeretném az akváriumomat, nem tudom, milyen világítást csináltassak?

Figyelt kérdés
80 literes az akváriumom, 65x32x38-as. Növényesíteni szeretném, és valami természetes fát bele. Mangróvét nem tennék bele, bár van egy szép darabom, de nagyon erősen színezi a vizet. Leginkább a fény beállítással van bajom, nem tudom, hogy milyen erősségű legyen.. Tudnátok ajánlani valami olyat, ami erős, és közepesen erős fény igényű növénynem megfelel?
2012. júl. 22. 17:15
1 2
 11/15 Platypus ***** válasza:
Nálam szavanna gyökér a dekor, néhány hónapig színezett, de azóta kristálytiszta a víz. A SZAT gyanta és az aktív szén is megköti a csersavat, ezekkel együtt gond nélkül lehet fákat rakni az akváriumba.
2012. júl. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 YourDestiny ***** válasza:
Nálam furamód az aktív szén nem működött, a vasfát lehetetlen volt megállítani. SZAT-ot nem próbáltam, inkább kitettem a fát a polcra, tök jó dísz.
2012. júl. 23. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy olyan vasfa, amit kidobtam. Nem tudom hogy azt a szutykot hol vettem, lehet hogy a vadonba. De vettem ott olyat is ami jó, csak az másképp nézett ki, az apróbb volt és szebb mintázatú. Amit Atlantiszba vettem bármilyet, azok pedig nem színeztek vészesen, egyik sem. És idővel elfogyott az a kevés színük is.
2012. júl. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Mármint csak az akváriumból dobtam ki, nem a kukába :)

Mert pl azt terráriumba be lehet tenni dísznek.

2012. júl. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
De kérhetsz az akváriumbolt eladódtól sera természetes fényű világítás vagy ilyesmi című füzetet az segít.
2012. júl. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!