Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Halaknál elöfordulhatnak...

Halaknál elöfordulhatnak balsö paraziták? A halam hosszú ideje nem eszik, külsején nincs semmilyen betegségre utaló jel.

Figyelt kérdés
Így nem is tudom kezelni. Annyi még, h átlátszó "csíkot" húz maga után.
2012. júl. 26. 11:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen hal, mivel eteted?
2012. júl. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Platty, nem eszik mióta megvettem. Fagyasztottat adok nekik, meg Tetra Pro Colort. Ezen kívül van abból a kajából is, amit a boltbak tartòzkodása alatt kapott, de azt sem eszi meg. Az akvárium vize rendben van, részleges vízcsere megvolt olyan 1hete.
2012. júl. 26. 12:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem baj, koplaltasd ki, az se baj, ha egy hétig nem eszik.

Utána főtt zöldségeket adj neki, az a főbb táplálékuk.

Spenótlevél, borsó, kukorica belseje, patiszon, cukkini főzve, kicsit szétnyomkodva, ilyenek...

Fagyaszottal kiegészítheted, de inkább csak ilyen kis plankton állatokkal, mint artemia, daphnia... Vörös szúnyoglárvát, különböző szív darálékokat tilos neki adni!


Ez inkább bélgyulladásra utal, mint parazitára. Viszont ha már hazavitel óta van ez a probléma, akkor nem tudhatod, mikor alakult ki, lehet előre haladott állapotban is.

Mindenesetre ne etesd, vagy ha úgy tudod megoldani, etetés idejére rakd külön ugyanabba az akváriumvízbe másik edénybe.

2012. júl. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Frontosa ***** válasza:

Én is a bél és/vagy gyomorgyulladásra szavazok. Ne etesd addig amíg apatikusan viselkedik, távolítsd el a mulmot és csinálj addig gyakrabban részleges vízcserékek.

A vörös szúnyoglárvát csak kiegészítésnek használd, heti 1-2 alkalommal max.

Üdv,

2012. júl. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!