Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Beüzemelés előtt várni kell...

Beüzemelés előtt várni kell 2-3 hetet. De mi van akkor ha egy másik akváriumomból teszek át vizet? Kb. az új akvárium 40%-át töltené ki. Tehát akkor is kell várni egy hetet legalább?

Figyelt kérdés
2012. júl. 29. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Legalább, a vízben nem sok lebontó baci van. Azzal csak beoltod a vizet, a szűrőbaciknak a szivacsban kell elszaporodniuk. Egy kis halkaját is szórj a vízbe bejáratás alatt.
2012. júl. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én csináltam már úgy új akváriumot, hogy beleraktam egyből a halakat. Az akváriumból kiszedett fele vízbe, a többit meg feltöltöttel állott vízzel, és nem volt semmi gondjuk.


De jó azért ha új szűrőt is raksz bele, az nem baj ha vársz a halakkal még pár napot.

2012. júl. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat! :)
2012. júl. 29. 20:11
 4/7 bamboochatheone ***** válasza:
Nekem is így volt hogy este 9kor lett kész az akvárium feltöltéssel, tiszta csapvízzel, sera nitrivec és 11kor mentek bele a halak, semmi bajuk nem lett de vészhelyzet volt..
2012. júl. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Érdemes kivárni az időt. Ha vészhelyzet van, akkor pedig nagyon gyakori vízcserével segíthetsz.
2012. júl. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sok függ attól, hogy milyen halakat akarsz bele tenni.

Ha nem kényes fajták akkor szerintem 1 hét bőven elég. A legfontosabb, hogy pár napot pihenjen a friss víz, hogy ne legyen annyira klóros.

2012. júl. 30. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, Sokcsíkú csigasügerek lesznek benne. Szerintem itt a víz nem klóros, mert kútból jön. :)
2012. júl. 30. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!