Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valami történt, de mi lehet a...

Valami történt, de mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Van vörösneonom,sajnos kevesen vannak,csak 2en,tudom hogy csapatba kell tartani meg bla bla,arrol nem kell írni,köszi,csak arrol adjatok tippeket mi lehet a baja a vörösneonomnak,csak az egyikkel van baj.Kifakult a vörös színe,és bújkál.Nem történt vele semmi,csak átkerült az aksi egy álványról egy fiókos komódra.Vízcserék után elment mindig a szinük,de egy óra utánviszajött mindig.most neki már napok óta ilyen.gondoltam hátha az hogy a fiókok mozgatásával löködöm az aksit,dehát nem is voltam itthon.és igy sincs szine.Vagy lehet nagyobb stressz volt hogy átraktuk az akváriumot,mert jobban mozgott?és akkor várjak még,hátha "kipiheni"?Vagy ha beteg akkor mit csináljak?Nem lehet hogy nem jut elég kajához?bár a földön mindig van annyi hogy fel tudná enni...nemtudom,segitsetek léyszi.köszi
2009. júl. 17. 21:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Először is próbáld megnézni közelebbről nics e valami egyéb tünet.Pl kidülledt szem,elálló pikkely,puffadt has ,pipálás,stb.Amennyiben van akkor valószínűleg valami betegsége lehet és valószínűleg elpusztul.De ha nincs egyéb tünet előfordulhat,hogy csak meg van rémülve,ha meglököd az aksit.A neon földről nem nagyon eszik,inkább csak úszó vagy lebegő táplálékot eszik.
2009. júl. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az enyéeim felszedik a kaját,még a beta is pedig felső állásu a szája.amugy nincs más tünet.Kaja hiány okozhatja?üdv!köszi!
2009. júl. 17. 21:44
 3/9 Salx Narval ***** válasza:
Ez lehet egy parazita is. Neonhal betegség néven ismert. Tünetek: A hal elveszti a színeit, bágyadtan kedvetlenül úszik, az úszóin fehéres folt jelenik meg ami terjed. Kezelés antibiotikum és Sulfamid. Kérd az állatkereskedő tanácsát, biztos létezik újabb készítmény is, ami hatékonyabb.
2009. júl. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Most visszajött a szine,lehet a hőmérséklet a baja,nyitom este a tetőt,ventillátorozom is,de 29alá nem megy,napközbe 30fok...nem tudom sehogy lejjebbvini,mikor hüvösebb volt(este,viszajött,szoval lehet a hő a baj.köszi,majd figyelem hogy látok e iylen jeleket.
2009. júl. 18. 10:32
 5/9 Salx Narval ***** válasza:
08:47 vagyok nem hiszem, hogy a meleg, legfeljebb az oxigénhiány és az erős fény, vagy a lúgos víz.27-28C vízben ikráznak.Szeretik a tőzeges, enyhén savanyú, sötétebb vizet,sötét talajt, hátteret. Erős vagy áteső fényben elmegy a színe, lehet, hogy nem is beteg, csak nem érzi jól magát.
2009. júl. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

pedig a másiknak nincs baja,majd figyelem mi lesz vele

köszi

2009. júl. 18. 20:29
 7/9 A kérdező kommentje:
Azthiszem megvan,márha lehwet ez a gond:A másik,az egészséges neon elkergeti őt,addig kergeti ég be nem megy oda hátra,és lehet a félelemtöl megy el a szine.Vagy lehet ez annak az oka,ha beteg lenne akkor ő elkergeti?
2009. júl. 19. 10:51
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
Hát a neonok ilyen kis undokok egymással, folyton cseszegetik a másikat. Többek között ezért ajánlott legalább 10-15 db tartása, hogy ne mindig ugyanaz a halacska meneküljön. Nálam is van ilyen kergetőzés, néha el el megy némelyik a rajból a másik sarokba, ha elfáradt. De mivel többen vannak és mindenki kerget mindenkit, nincs kirekesztett példány. Bizony ez is lehet magyarázat, a halacskád tüneteire. De azért figyelj a dolgokra amiket írtunk.
2009. júl. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
jó.köszi,kiszámolom,hogy szűkösen tudom e 5re növelni vagy 6ra a csapatot..."csapatot".köszi
2009. júl. 19. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!