Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez milyen állat lehetett?...

Ez milyen állat lehetett? (tengeri sünre emlékeztet)

Figyelt kérdés

Most nyáron voltunk görögországba és többször is találtam a vízbe a parhoz elék közel ilyen furcsa kis állatokat.. Nagyjából mindegyik ugyan akkora volt, 4cm nél nem volt nagyobb, fehér volt, és a testét ilyen fehér tüske szerű kitines, csillók borították.. nagyon lassan morgott, lábai nem voltak, mivel a csillók segítségével tudott előréss jutni, teje se volt nagyon, mármint nem különült el a testétől... a szájszerve se volt nagyon megfigyelhető.. az egész élőlény szinte csak egy kis golyó volt..több, elhalt ilyennek a csontját/meszes vázát, vagy nem tudom minek lehetne mondani hogy mijét találtuk meg a vízben.. nagyon vékony volt, kb papír vastagságú és a póknak a potrohára emlékeztetett.. de volt rajta oldalt egy kis lyuk.. az egésznek meg a tetején, fent, volt egy 5 ágú csillag forma..

Nagyon felkeltette az érdeklődésemet ez az állat, mert még azelőtt sose láttam ilyet.. ha valaki tudja mi ez, vagy van sejtése, kérem írja meg!

A válaszokat előre is köszönöm.



2012. aug. 10. 17:47
 1/5 A kérdező kommentje:
elnézést a sok helyesírási hibáért és a nem oda illő szavakért, ( morgott= mozgott) csak telefonálás közbe írtam.:D
2012. aug. 10. 17:54
 2/5 anonim ***** válasza:
Én lila-rózsaszín színű tengeri sünöket láttam búvárkodás közben Horvátország partjainál. Amit te láttál az is tengeri sün csak egy más faja.
2012. aug. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]


ilyen volt ? (kép googleről van) mert akkor az tengeri sün

2012. aug. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Platypus ***** válasza:

[link]


Nem ilyen volt véletlenül? Ez is tengeri sün, csak fura fajta. Tükörfordításban krumplisünnek hívhatod.

2012. aug. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló: de pontosan ez volt.. én nem találtam rá, pedig próbáltam megnézni hogy milyen fajta tengeri sünök léteznek, de csak azt a hagyományosat találtam.... köszönöm a válaszokat
2012. aug. 12. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!