Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Fontos! (első sorban a pszihol...

Fontos! (első sorban a pszihologusokhoz fordulnék! ) Hogy vegyem rá a húgomat, hogy bevigyük a tengeri malacát az állat kertbe? (Több lent)

Figyelt kérdés

Nekem van egy másfél. Éves tengerimalacom .

A tesóm (8 éves lány) kapott egy fehér 2 évest ,ami mindig bántja at enyémet.(minda 2 lány)

A szüleimmel úgy döntöttünk, hogy bevisszük az állatkertbe , mert a kisállat boltban nem vesznek be ilyen nagy malacot.

Ez helyett a malac helyett kapna egy másikat Egy 8 heteset , vagyhát ami még pici és akkor így nem fognak verekedni, mert anyáskodni fog majd az enyém a kicsi fölött(tapasztalat).

A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!!!!



2012. márc. 13. 06:33
 1/9 A kérdező kommentje:

Azt még elfelejtettem mondani , hogy légyszíves ne jafgassatok olyannal, hogy válaszuk külön

(Így is külön vannak!!!)

2012. márc. 13. 06:37
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hallod, szerintem meg ha két ketrecben lenne egy-egy malac, jó távol egymástól, akkor nem lenne konfliktus. Amit megszerettél kisállatot, nem egykönnyen válsz meg tőle. Az a kis fiatal új jövevény nem biztos, hogy csillapítaná a régi malac hiányát, és lehet nem is foglalkozna vele.

Meg szerintem van benne egy olyan érzés is (mármint a húgodban)hogy ez nem fair igy, mert a te háziállatod meg marad. Szerintem ne adjátok sehova, mindenre van megoldás! :)

2012. márc. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az állatkertben valószínűleg egy ragadozó kajájaként végzi majd.
2012. márc. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A húgodat nem tudod meg rávenni, ha egy csöppet is érző lény, márpedig az, akkor már valamilyen szinten kötődik az állatkájához. Neked hogy esne, ha a te malacodat vinnék el az állatkertbe, és sose láthatnád többé? Amúgy igaza van az egyik előttem szólónak, tényleg kígyókaja lesz némelyikükből, szegények. Lehetnél kicsit megértőbb testvér, nekem eszembe se jutna ilyesmi, akármilyen is lenne a húgom.
2012. márc. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem a tiédet adjátok be.


Vagy az már nem jó???? Idióta...

2012. márc. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ivartalanítsátok az egyiket, ez nagy esetben megszünteti a problémát. Vagy tartsátok külön őket. A húgod sosem bocsájtaná meg neked, ha elvinnétek a malackáját (tapasztalatból mondom). Ezek után azt sem hinné el, hogy amíg suliban volt, elpusztult, és elástátok a kertben... Szerezzetek egy másik ketrecet (használtan is lehet venni, vatera, topapro, jofogas, expressz stb.), aztán próbáljátok újra az összeszoktatást pár nap különlét után egy semleges területen, mondjuk a fürdőszobában.


Tényleg, mekkora helyen vannak? Mert a marakodások egyik leggyakoribb oka, ha túl szűkösen vannak, egyiknek sincs egy kis személyes tere. Nálunk is volt ilyen ideiglenes időszak, ekkor a fürdőszobát úgy rendeztük át, hogy semmit se rágjanak szét, és napjában többször kiengedtük őket szaladgálni. Mikor már kint is jó idő volt, kaptak egy kifutót, ott tartózkodtak napközben. Még az évekig egyedül élő ajándék malackák is beilleszkedtek a kis "kondánkba". Képzeld el, hogy éreznéd magad, ha reggeltől estig összezárva lennél a húgoddal egy kicsi, üres szobában! Tuti marnátok egymást a stressztől. Engedjétek ki gyakran a tengerikucukat, és nagy eséllyel megszűnnek a verekedések.

2012. márc. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Platypus ***** válasza:
100%

Az előző mondja jól, ivartalanítani kéne azt a malacot vagy külön ketrecet venni neki. A problémára létezik olyan megoldás is, ami a tesódnak is elfogadható és a malac sem kerül ebek harmincadjára.


Az állatkert nem menhely, nem az a dolguk hogy gondoskodjanak a megunt kisállatokról. Régen "befogadták" a húsvéti nyulakat, és a ragadozókkal etették fel őket. Olyan ismerősöm mondta, aki évekig dolgozott ott, nem városi legenda. Ha be is vennék valamiért azt a malacot, nem lenne valami jó vége. A noé állatotthon foglalkozik rágcsálókkal is, ha már mindenképpen meg akartok válni tőle.

2012. márc. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha a szüleid valóban úgy döntöttek, hogy leadják valahova a húgod malacát, akkor neked semmi dolgod az egésszel. Ha csak Te gondolod, hogy le kéne adni, akkor ne írd, hogy a szüleid hogy döntöttek.

2. Két felnőtt lány malacot is össze lehet szoktatni, csak nem olyan ostoba módon kell nekifogni, hogy "jé, két malac, rakjuk őket egy ketrecbe"!

3. Ha mindketten saját ketrecben tartanátok a saját állatotokat, akkor az egész kérdés nem lenne.


Összességében: szerintem ezt úgyse nektek kéne eldönteni a húgoddal, lévén mindketten gyerekek vagytok, hanem a szüleiteknek.

2012. márc. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!!!!

Különben aki küldte azt hogy idióta, magára mondta!

Én simán felraktam egy kérdést, és vártam rá a válaszokat!!!

külben tényleg gondolkoztam a helyzeten, és igazatok van !!a malac akkor marad!!!

2012. márc. 14. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!