Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tartsam életben az...

Hogyan tartsam életben az artemia-kat?

Figyelt kérdés
Eddig kétszer keltettem artemia-t és fel akartam őket nagyobbra nevelni, de kb. 1 hét (vagy még annyi se) után elpusztult az összes. Nem keltettem sokat (amit a sera-s zacsk zacskó is ír, hogy az egész zacskót fél l vízben keltessük) hanem csak egy mokkáskanálnyi petét keltettem, de így is az összes elpusztult.
2012. aug. 17. 13:30
 1/7 A kérdező kommentje:
zacsk=zacskó
2012. aug. 17. 13:31
 2/7 Platypus ***** válasza:
Használj jódmentes sót, biztos ami sicher. 30 g/1 liter víz arányban előre keverd ki. Egy késhegynyi petét adj 5 liter vízhez. Lehetőleg olyan átlátszó edényben keltess, aminek nagy a felülete, tehát ne befőttes üvegben, hanem kis akváriumban vagy konyhai műanyag edényben. Így jobb a gázcsere. Ezt az egészet rakd ki az ablakba, és a kelés után minden másnap adj nekik egy gombostűfejnyi spirulina vagy chlorella port, vízzel jól összerázva.
2012. aug. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én kb olyan 2 kiskanál sót raktam 1 liter vízbe.

Szűrő nélkül voltak, levegőztető nélkül.


Alga kaja kell nekik, hogy ne haljanak éhen. Pl amikor még nem alakult ki algám (a sok fénytől), akkor porrá törtem egy algatablettát, beszórtam azt és úgy életbe maradtak.

2012. aug. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
6 literes akváriumba szoktam egyébként csinálni. De ha megnőnek, akkor beetetem a halakat velük.
2012. aug. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És a peteburkot hogy válasszam el az artemiak-tól?
2012. aug. 18. 16:41
 6/7 Platypus ***** válasza:
57%
Egy késhegynyi peténél nincs olyan sok peteburok, hogy foglalkozni kelljen vele.
2012. aug. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat.
2012. aug. 19. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!