Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A guppiknak az úszójuk letapad...

A guppiknak az úszójuk letapad, nem tudnak mozogni, vergődnek, majd majd megdöglenek. Mi a betegség neve, ellenszere neve?

Figyelt kérdés

2012. aug. 17. 19:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha egyensúly zavara van, és össze vissza libeg, meg forog a felszín közelében, talán valami úszóhólyag-fertőzés lehet a baj...
2012. aug. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem azért tapad le az úszója, mert a betegség okozza. Inkább annyira rosszul lehet, hogy összecsukja az úszóit. Amúgy szerintem is valami az úszóhólyagjukkal nem stimmel. Hány literes az akvárium? Mennyien élnek benne?
2012. aug. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem össze csukja, hanem összetapad. Gyakori a guppiknál, csak én nem vagyok valami nagy guppis, nem tudom pontosan mi okozza.

Illetve úgy tudom, többféle betegségnek is lehet kísérő tünete.

Bakteriálisnak is parazitásnak is.

Ami általában mindegyikre igaz, hogy ez már súlyosan előrehaladott állapot, és ritkán élik túl.

Meg a legtöbbször rossz a vízminőség.

De mondom, én még személyesen nem tapasztaltam ilyen összetapadást, nem tudom, mivel lehet kezelni.

2012. aug. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ok, nem vagyok guppis. Még nem találkoztam ilyen betegséggel náluk. Pedig évekig tartottam.
2012. aug. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, azt tudom javasolni, hogy ha betegesek a halaid, azonnal cserélj 40-50% vizet! :)
2012. aug. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönök minden véleményt.
2012. aug. 18. 15:41
 7/7 A kérdező kommentje:
A vizet tegnap előtt 100%-osan kicseréltem.
2012. aug. 18. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!