Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen fajta harcsa ez?

Milyen fajta harcsa ez?

Figyelt kérdés
Küllemre hasonlít egy gibbicepszre, de kisebb a hátúszója és a mintázata is más. Inkább amőba szerű kisebb-nagyobb pöttyök vannak rajta, mintsem összefüggő foltok. Az alapszíne ugyanolyan, mint a gibié. És a farokúszóján félhold alakú vonalak vannak. A boltban pleconak árulták.
2012. aug. 25. 17:00
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


Ilyen volt?

2012. aug. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem. A pöttyök nem szabályosak és világosabbak, mint a hal alapszíne. Olyanok a foltjai, mint a zöld varangyé, csak kisebb méretűek (persze nem színben, csak körvonalakban). Ezek a foltok amúgy a hátúszón is ugyanolyanok, mint a testen. És nincs ennyire villás farka. Én először azt hittem gibicepsz. Ismerem őket, hiszen tartok gibit is és plecot is. A színét is hasonlóan változtatja, mint a gibi. Pl. a gibik tipikus beleolvadási technikája, amikor nagy foltokban kivilágosodik a bőre, neki is megvan. Keresgéltem internetes adatbázisokban, de nem találtam.
2012. aug. 25. 19:18
 3/7 A kérdező kommentje:

Van egy olyan érzésem, hogy ez a gibi egyik színváltozata. [link]


Ilyenek a pöttyei. Csak az a fura, hogy még fiatal és fiatal gibin csak olyan leopárdfolt jellegű pöttyöket láttam.

2012. aug. 25. 19:23
 4/7 YourDestiny ***** válasza:

Mindenesetre valamelyik Loricariidae (L-es) lesz.


Talán itt megtalálod:


[link]

2012. aug. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hú, de sok. A gibin alapozva Pterygolichthys faj lesz. Sok hasonló faj van. Talán legjobban az L313-asra hasonlít. Ezek szerint mégiscsak külön faj. Biztosan. Rengeteg van. Köszönöm a válaszokat és a linket!
2012. aug. 25. 21:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Amazonasi algaevőharcsa lesz, a Pterygoplichthys joselimaianus. Utóbbi időben egyre gyakrabban kapni itthon, régebben gibiként árulták, ma már egyre több nagy- és kiskereskedés megkülönbözteti. Nagyon mutatós hal, sok évig gondoztam.
2012. aug. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, az lett volna a másik tippem.
2012. aug. 26. 00:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!