Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi jöhet még és hogyan...

Mennyi jöhet még és hogyan szaporodnak?

Figyelt kérdés
Most kaptam akváriumot és még kezdő vagyok de nagyon érdekel ez a dolog. Kb 40 literes akváriumom van, és 8 halat vettem bele meg egy algaevőt. Van egy bettám, két neonhalam egy kisebb meg egy nagyobb, egy rézlazacom, egy aranyhalam, két fekete tetrám, egy ékfoltos razbórám és az algaevőm. Mennyi halat rakhatok még hozzájuk? Nem szeretném ha rosszul éreznék magukat vagy túl lennének zsúfolva. Érdekelne még hogy hogyan szaporodnak? Mármint lehetséges hogy ha veszek mindegyiknek egy párt akkor lesznek kis halaik? Egyáltalán megállapítható a halak neme? És a bettának van valami baja ha nem olyan szép nagy az uszonyán az a lelógó izé mint amilyen a képeken szokott lenni? Előre is köszönöm a válaszokat:)

2012. aug. 29. 16:10
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm az utolsó válaszolónak!:) nagyon igyekszem, majd ha úgy látom gond van akkor természetesen visszaviszek párat. De így egy hét után szerintem minden rendben velük, jól érzik magukat. Minden nap másmilyen ételt kapnak, így minden vitaminhoz hozzájutnak. Szerintem nem lesz semmi baj. Majd ha belejöttem, mindenképpen tervezek egy nagyobb akváriumot, de úgy gondoltam elsőre egy 150 literes nagy falat lenne. Mégegyszer köszönöm a hasznos hozzászólást.
2012. szept. 1. 20:15
 12/18 anonim ***** válasza:
37%
150 literbe meg 150 halat tervezel? Ennek az állománynak elég 150 liter. Persze, abban egyetértek, hogy meg kell tapasztalnia. De mér más élőlények szenvedése árán? Emberek, ez nevetséges. Én, amikor kezdő voltam, nem szarakodtam 10-20-30-40 literes akváriumokkal. Vettem egy 100 literest, abba tettem néhány guppit és kész. Az való kezdőknek!!! Nano akvárium profiknak való. Mért nem viszed vissza az összeset és veszel valamilyen elevenszülőt? Nem mindegy? Ugyanolyan színes és legalább nem szenved ANNYIRA, mint ők. De nem, te még veszel ilyeneket. Pedig csapathalak is. Legalább 6-8 ajánlott, de 100 liter fölött. Az algaevő gondolom anci. Az is 100 literbe ajánlott. Istenem, mért vagy ilyen önfejű?
2012. szept. 5. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
ó hát nagyon sajnálom hogy kezdő vagyok gondolom a kedves utolsó válaszoló azonnal mindent tudott az akvarisztikával kapcsolatban. Ez az egy baj van ezzel az oldallal, az hogy ilyen taplók is válaszolhatnak!!!
2012. szept. 5. 17:16
 14/18 bamboochatheone ***** válasza:
55%
Igaza van. Aki akvarizálni akar az olvasson el legalább 3 könyvet háromszor. Amikor én kezdtem, azaz tavaly november közepén, akkor én június óta könyveket, fórumokat, netes weblapokat olvastam ha kellett ha nem. És eleinte én is elkövettem kisebb nagyobb hibákat, de azt sem a saját gondatlanságomból, mert egy tenyésztő ismerős hozta a halakat és én tisztán, világosan leírtam milyen halból mennyit és persze ezt neki nem sikerült betartania mert hozott olyan vegyes-vágottat hogy alig bírtam két hónap alatt rendberakni, de mostmár egy beállt 112-es akváriumom van szép, igényes halállománnyal, és rengeteg növénnyel.
2012. szept. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ha elolvasod szakkönyveket, akkor te is mindent tudni fogsz. Téged csak a saját önzőséged érdekel. Lefogadom, hogy egy betű szakirodalmat nem olvastál.
2012. szept. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Már vagy 3 akvarisztikával foglalkozó könyvet elolvastam és abban valahogy nem egészen ezek a dolgok voltak leírva és a könyvnek jobban hiszek mint azilyen idegen és rosszindulatú embereknek, mint amilyen a válaszolók nagytöbbsége. Tisztelet a kivételnek. Igazábòl a választ már megkaptam és az nem igazàn a kérdésre vàlaszol hogy én önző vagyok. Ja és nekek ilyen jöttmentek ne mondják hogy önző vagyok amíg nem ismernek! De ha már mindenki csak bànt azért leírom hogy ki is vagyok. 19 éves làny vagyok. A szüleim meghaltak amikor 14 voltam. Ez az után történt hogy megszûletett a kishugom. Nevelőszülőkhöz kerültünk szerencsére együtt. Mikor betöltöttem a 18at akkor közölték velem a "szüleim" hogy mostmár felnőtt vagyok szóvql megkapom a hugom gyámságát és mehetünk ahova akarunk. Mindezt azért mert kiderült hogy gyereket várnak. 1 ève nevelem a kishugomat egy albérletben úgy hogy dolgozok. Szegénykém nem érti hogy neki miért nincsenek szülei ès elég szomorú kislàny szóval mindig lesem a kívánságait. Amikor qz mondta halakat szeretne elmentem vele egy ilyen boltba és vàlasztott magának halakat. Azért írtam ki a kérdést mert nem volt pénzem nagyobb akváriumra de ő még nagyon szeretne hqlakat. Szóval én kérek elnézést az önzőségem miatt
2012. szept. 8. 10:47
 17/18 anonim ***** válasza:
Nagyon szomorú a történeted és sajnálom, hogy így alakultak a dolgaid, de ahogy te is írtad már, semmi köze a kérdéshez. Az nem szakirodalom, ha egy bármilyen könyv vagy oldal azt írja, hogy 1 centi hal/liter. Megbízható szakirodalom nem ír ilyet. Ez bűzlik a marhaságtól. Persze, akkor egy 1 méteres halnak szerinted elég 100 liter? Megfordulni se tudna benne. De amúgy is minek teszel fel kérdést, ha csak a saját hülyeségedre akarsz megerősítést? Látod, ezt nevezik önzőségnek. Az akvarisztika meg egy sznob hobbi. Ha nincs rá pénzed, akkor nem neked találták ki. Én sem vagyok gazdag. Interneten vettem legutóbb egy 280 literest. De addig nem fogok belerakni SEMMIT, amíg minden egyes felszerelés meg nem lesz hozzá. Pedig van belső szűrőm egy másik akváriumból, ráadásul nem is kicsi. Elméletben működhetne azzal is pár hónapig, de én nem a saját élvezetemet részesítem előnyben, hanem a halak lehető legjobb életkörülményeit. Elhiszem, hogy a húgod szeretné őket, de miért kell ezért azoknak a szerencsétleneknek szenvedni érte? A húgod tökéletesen megvan nélkülük is. Remélem, mostmár megérted, miért neveztelek önzőnek.
2012. szept. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Amikor én kezdtem akkor guppikkal kezdte, de velük vigyázni kell, mert nagyon könnyen szaporodnak, és annyi halad lesz, mint egy orosz hadsereg!!! Ne foglalkozz velük, nem te vagy az önző hanem ők a beképzeltek!!!!! Ha bármilyen kérdésed lenne írj nyugodtam privit!!!! És ha tudok válaszolok rá magamtól ha nem akkor pedig itt- ott utána nézek!!!! :-)
2012. szept. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!