Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » S. O. S. Ma veszek bettat es...

S. O. S. Ma veszek bettat es felek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ma veszek egy lany bettat,van egy 5 literes akvariumom abban van 2 guppi nagyon szeretem oket nem akarom oket elvesziteni,felek hogy ossze fogja csipkedni es meghalnak. nem szeretnem elvesziteni oket de bettat is szeretnek. kerlek segitsetek

2012. aug. 31. 11:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Inkább akváriumra költsd a pénzed, és a mostaniaknak próbálj élhető életkörülményeket biztosítani.
2012. aug. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
54%
ne vegyél. össze fogja öket cakkozni....
2012. aug. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 bamboochatheone ***** válasza:
85%

NE! NE! és NE!!!!

5 liter az nem akvárium hanem csak egy befőttes üveg!!!

Légyszíves ne tegyél már bele más halat!

Engedd meg hogy ez a két guppi kielégítse az állatok kínzása iránti vágyadat. Ők nem tettek semmit ellened amiért így kellene bánnod velük. Ők is élőlények, és megérdemlik a tisztességes bánásmódot.

Ez volt a kérés rész, most pedig kérdés:

Ekkora "akváriumhoz" milyen szűrőt használsz?

2012. aug. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Jogosan félsz. "Mit tegyek?" Add el azokat a szerencsétlen guppikat és a rohadt életbe ne akvarizálj többet. SOHA, ÉRTED? SOHA!!! Az ilyen mocskos állatkínzók nem érdemlik meg, hogy élőlényről gondoskodjanak. Az akváriumodban meg tartsál uborkát. Azt nézegetheted. Vagy játékhalat. De olyat még véletlenül se, ami él!!! Ahhoz csóró vagy csak lusta az illető, hogy vegyen egy rendes akváriumot, de azért a hal az kell neki. Én életed végéig bezárnálak egy fejreállított Toi Toi wécébe és majd meglátod milyen érzés a halaknak. Aki arra se veszi a fáradtságot, hogy egy betűt is utánaolvasson a szakirodalomban, az egy borzasztóan önző ember! Ja, és még véletlenül se vegyél Bettát!!!!!!!!!!!!! Lehet lepontozni!
2012. aug. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 bamboochatheone ***** válasza:
64%
Én felpontozlak!
2012. aug. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az a baj hogy az ilyen emberek akkor is megveszik a halat mert mi azt mondjuk hogy ne tehátfölösleges!

Az én szomszédomnak egy befőttesben volt KÉT ARANYHAL és azt mondtam hogyha nem viszi vissza őket az állatkereskedésbe akkor kihívom az rendőröket!

És így történt!

2012. aug. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Figyi Cica. 25 liter alatti kádban TILOS gerinces élőlényt tartani. A normális akváriumok 50 liternél kezdődnek, onnantól lesz élő a víz.


És Az hogy a Bettát befőttes üvegben szűrés nélkül lehet taratani egy marhaság. Szűrő minden akváriumba kell.

2012. szept. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A 45 literben már lehet tartani kb 5-6 guppit?Mert nekem az van.
2012. szept. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen lehet.:)
2012. szept. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Az előttem szólok sorához nem csatlakoznék, megtették már helyettem is az oktatást.


Ha "nagyon szereted" a 2 guppit nem veszel hozzájuk bettát mert nagy a valószínűsége, hogy kinyírja őket.


Ha ragaszkodsz a bettához, akkor csakis egy külön másik akváriumba vegyél, és ne rakj hozzá más színes halakat. Amit betta mellé ajánlok az pl anci, vagy páncélos törpeharcsa. De ha erőforrásaid engedik, nagyobb aksiba rakd és a guppi-s aksit is cseréld le amint gyűjtöttél rá.


:)

2012. szept. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!