Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most akkor mi az igazság?...

Most akkor mi az igazság? Kell vagy nem kell a szűrők tengelyét kenni?

Figyelt kérdés
Ahány helyen nézem, annyi verzió. Van, ahol kifejezetten rossz ötletnek tartják, van, ahol pedig javasolják a könnyebb súrlódás és halkabb működés miatt. Vélemény?

2012. szept. 9. 22:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Én még sosem hallottam hogy kenni kéne. Szerintem a víz, és a rátapadt nyálkás algás mittom én micsoda keni ami rátapad. Gépzsírt nem nyomnék bele semmi pénzért. Olajat sem. Tuti biztos. Sertés zsír? vicc. szóval.....
2012. szept. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 YourDestiny ***** válasza:
Én gépészeti semleges szilikonzsírral meg szoktam kenni, amivel a gumitömítéseket is. Észrevehetően halkabb tőle, mármint maga az alaphang. A minőségibb szűrők tengelyét gyárilag is megkenik.
2012. szept. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Platypus ***** válasza:
Amikor új volt a külső szűrőm, érezhetően zsíros volt a tengely környéke és a tömítés is. Amikor szervizbe küldtem, akkor alaposan megkenve kaptam vissza. Gondolom nem árt a dolog, de nem biztos, hogy szakértelem nélkül jó vele kísérletezni. Szerintem speciális kenőanyag kell hozzá, amit nem biztos hogy mezei akvarista egyszerűen beszerezhet.
2012. szept. 10. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én meg letöröltem róla a fekete gépzsírt, ami kívül volt.

De a zsír nem oldódik a vízben, úgyhogy szerintem nem árt. Külön nem szoktam kenegetni semmivel, halk így is, most még. Ami meg nem, az már be is döglött :D

2012. szept. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 YourDestiny ***** válasza:
A külső tengelyén mellesleg nekem is valami feketeség volt, de idővel elkopott.
2012. szept. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!