Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor mi az igazság...

Most akkor mi az igazság oltások és séta kérdésében?

Figyelt kérdés

Láttam, hogy pont volt egy hasonló kérdés, hogy mikortól is lehet sétálni vinni a kölyökkutyákat. Már írtam néhány kérdést, két ideiglenesen örökbefogadott kölyökkel kapcsolatban. Most volt itt a doki és kapták meg az első oltást (kombinált) és a chipet. A doki azt mondta, hogy levihetem őket, csak kutyával és kutyakakival ne találkozzanak...Kockáztatni nem akarok, de az örökbefogadás esélyeit szerintem növelné, ha elkezdenék a szobatisztaságot tanulni. Szóval mit tanácsoltok? Lemehetünk tisztábbnak tűnő területre vagy túl nagy a rizikó, maradjunk még a lakásban?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. aug. 7. 12:58
 1/8 anonim válasza:
34%
szerintem maradjatok a lakásban. Mert ,túl nagy még a fertőzés veszélye! de nem írtad hogy mennyi idősek! ha első oltást kapták akkor olyan 6hetesek lehetnek
2012. aug. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Szerintem ezt mindenkinek magának kell eldöntenie az alapján, hogy milyen a környék, mennyi, milyen kutyák vannak arrafelé, van-e esetleg fertőző járvány, stb...Azt szokták mondani, hogy a szobatisztaság miatt érdemes levinni egy üres, kutyaürülékmentes területre pár percre dolgát intézni, aztán a járdán sétálni vele egy keveset, hogy szokja a pórázt és a külső ingereket, de kutyákhoz még nem kéne odaengedni...aztán a második-harmadik oltás közt már lehet ismerős, tuti oltott kutyákkal összeismertetni, a 3. oltás után pedig szabad a vásár :


Nekem még nem volt kölyökkutyám...de ha tenyésztőtől hoznék kölyköt, akkor kizárólag 8-9 hetes kora után, minimum két oltással...így már van egyfajta védettsége...a kezdetektől vinném sétálni, hiszen amit ekkor megismer, megtapasztal a világból, az élete végéig elkíséri...ami ilyenkor kimarad a szocializációjából, az később sokkal nagyobb fáradsággal pótolható csupán

2012. aug. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen-igen, azt elfelejtettem, kb. 6 hetesek lehetnek, ahogy írtad. :) Köszönöm a választ!
2012. aug. 7. 13:18
 4/8 A kérdező kommentje:
Én is azt gondolnám optimális megoldásnak, hogy sima betonos placcra lemennénk naponta többször, ugyanabban az időpontban, más kutyákkal még nem találkoznánk. Pécs, Egyetemvárosi részében vagyunk, szóval panelos terület leginkább. Sajnos őket 3 hetesen dobták ki, szóval ebből a helyzetből kell kihozni a lehető legjobbat. :) Hasznos válaszok, köszi!
2012. aug. 7. 13:21
 5/8 noesamuel ***** válasza:

Ez kizárólag a Te megítélésedtől függ. Kétlem, hogy növelné az esélyeidet, ha a kötelező oltások beadása előtt leviszed...

bár...ki tudja?!?!? Ismertek olyat is, aki nem várta meg egyik oltás sem, és már vitte a kutyát mindenhova, ráadásul bp. belvárosában, ami nem tekinthető egy patyolatnak, és semmi baja nem lett a kutyának.

Szerintem még otthon van a helye a blökinek, bár ez is eléggé fura dolog, mert cipődön, meg a ruhádon ígyis-úgyis beviszel a lakásba ezt-azt.

Esetleg ha van valami olyan hely, ahol se macska, se kutya nem szokott lézengeni, akkor oda le lehet vinni.

2012. aug. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt tényleg mindenkinek magának kell eldöntenie. Mi egyből visszük ill vittük őket ki/le ahogy hozzánk kerültek. Persze nem engedtük kutyák közé amíg nem voltak meg az oltások, de a szobatisztaságot már elkezdtük nekik egyből tanítani. Persze nem a kutyafuttatóra vittük őket, hanem egy kutyás szempontból kevésbé forgalmas, lehetőleg kutyapiszok mentes helyre és 5-10percnél tovább ritkán tartott 1-1 ilyen séta. Elvégezte a dolgát, meg lett dicsérve, kicsit játszottunk és mentünk vissza.

Túl sok olyan történetet hallottam, hogy újságpapírra vagy pelenkára szoktatott kutya soha vagy csak nagyon nehezen lett szobatiszta...

2012. aug. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk nem volt járvány és figyeltem hova járnak a kutyák pisilni/kakilni. Na, mi oda nem mentünk. 1 oltással levittem a kutyámat, nem lett baja, de neked kell mérlegelni. Bár ha megbízol az orvosodban, nyugodtan hallgass rá, ők azért tudják van-e járvány stb.
2012. aug. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez a te döntésed, személy szerint én úgy gondolom hogy kisebb a rizikó, mint a kár amit a kiskutya nevelésében okozz a pelusra/újságra/alomra szoktatás.

Én mindet első perctől levittem, 10-15 perc szimatolás egy tiszta, kutya/macska mentes kis helyen.

2012. aug. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!