Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 112 literes aksiba milyen...

Egy 112 literes aksiba milyen külső szűrőt ajánlotok? Belsőnek van egy 800 liter + h-s de úgy gondolom kellene egy külső is bele.

Figyelt kérdés
2012. szept. 16. 16:04
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

értem,


5 szintes,


biolabádkat dobjam ki, azt cserélem siporaxra


ezen kivűl még szivacsok és szén van benne?


szén helyére is töltsek sipot?? 2 liter az belemenne egy tartályba?


AZ a lényeg h ne csináljon nekem 112 literes aksiba nagy áramlatot h növényeimet kikapja meg halak ne tudjanak úszni az áramlattól..

2012. szept. 16. 19:23
 22/34 anonim ***** válasza:

Ez már részlet kérdés, a puding próbája az evés.

Olyan áramlást csinálsz, amilyet akarsz. Ott vannak a csapok, kicsit elzárod őket, és csökken az áramlás.

Pár hónap múlva úgyis eltömődik a szűrőbaciktól, és akkor nagyobb átfolyást is engedhetsz.

2012. szept. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

sok növény van benne, gondolom x 1200-as akkor fasza lesz 112 literbe még sok növénnyel is!


jelenlegi shark 1 hónapja vettük 800 liter /hs belső, úgy veszem észre kevés, áramalat az van rendesen, nézem szürő alját és nem látom h nagyon szippantaná a vízet.. jó lesz tartaléknak..

2012. szept. 16. 19:33
 24/34 A kérdező kommentje:
én vagyok vízlágyítós is, vízlágyításnál semmi gáz nincs ha ioncseréltet teszek majd a vízbe, nem árt semmi szűrőanyagnak nem?
2012. szept. 16. 19:36
 25/34 anonim ***** válasza:
Nem árt.
2012. szept. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

növénytápok sem nem?


1-2 nap és megrendelem ezt a szürőt h fasza legyen minden, bár nem kalkuláltam bele, de kicsit meghúzom a nadrágszíjjat a hónapban, első az aksi most! XD

2012. szept. 16. 20:36
 27/34 A kérdező kommentje:
egy képet valaki betudna tenni hogy hogyan kell összetenni, mert látom a képen h 2 cső jön k gondlom mind 2 végére kell tenni egy csövet vagy nem tom:S
2012. szept. 16. 20:56
 28/34 A kérdező kommentje:
lényeget elfelejtettem.. szóval nekem beépítette tetős aksim van, külső szűrőt azzal is tudom használni???
2012. szept. 16. 21:15
 29/34 A kérdező kommentje:
sztem csak úgy tudom megoldani ha az akvárium végén ahova szürőt teszem tetőből kivágok egy kis részt.. mert pipát nem lehet beigazítni hátúl ahol belső szürő meg fütő kábelét kiigazítom vagy de?
2012. szept. 16. 21:30
 30/34 YourDestiny ***** válasza:

Elméletileg kell, hogy hátul legyen rajta nyílás kialakítva a csöveknek. A növénytáppal kapcsolatban nem tudom mire gondolsz, de nem árt a baciknak. Itt egy videó az üzembehelyezésről:


http://www.youtube.com/watch?v=IgI5vXicWdc


Alul gyári kerámiagyűrű lesz, az oda tökéletes. Megtöri az áramlást, ülepít és mechanikailag is szűr, hogy a rajta lévő szivacs ne tömődjön el túl hamar, mert ugye alulról felfelé szűr, így is számolunk. A felette lévő bioball kuka, helyére Siporax. Elé azért kerül a szivacs egyel lejjebb (ahogy gyárilag is lesz majd), mert a biológiai töltet annál hatékonyabb, minél szűrtebb vizet kap. A 3. (természetesen alulról) kosárban lesz két szivacs, vedd ki, jó lesz cserealkalomra. Mivel a komplett szűrőbe 4-5 liter Siporax is belemenne, ide vehetsz lávakövet is, ezen tudsz spórolni. A legfelső kosárból a szén szintén megy a dobozba a vattával együtt. Ide az alsó felébe szintén bio (lávakő vagy Sipo, amelyikből marad), majd a sort zárod az itt lévő második szivaccsal. Viszontlátás, ez így egy 112 literes növényeshez is tökéletes.

2012. szept. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!