Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A 2 aranyhalam közül ma az...

A 2 aranyhalam közül ma az egyik elpusztult. Reggel láttam, hogy nagyon kókadt megpiszkáltam akkor úszott?

Figyelt kérdés
Ma este pedig azt vettem észre, hogy az akvárium alján feküdt oldalra fordulva és amikor kivettem láttam, hogy a hasa ki volt lukadva. Mitől lehetett ez?

2012. szept. 16. 23:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Akvárium mérete? Szűrés? Társak? A szokásos kérdéssorozat aranyhalas kérdések esetén.
2012. szept. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Honnan tudjuk, hogy úszott e, amikor megpiszkáltad? Te voltál ott...
2012. szept. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
mint írtam 2 aranyhal van, egy 20 literes akváriumban, szűrő nics, cserélni szoktam a vizet. utolsó: mivel nem lehetett a kérdéshez írni az egész szöveget, ezért elválasztottam és nem tudtam kérdést csinálni abból a mondatból, de kérdőjellel kell befejezni a kérdést. érdekes, hogy más nem akad fenn ezen..
2012. szept. 17. 14:23
 4/14 YourDestiny ***** válasza:

Csodálkozol? 20 liter nem akvárium, hanem kínzókamra. Semmilyen halat nem lehet tartani 20 literben, nemhogy egy 30 centisre növő élőlényt. Szűrés nélkül duplán halálra ítélted őket, de legalább rövidebb ideig szenvednek. Olvasd el, mit kellene biztosítanod:


[link]

2012. szept. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el kérlek és írj egy listát mi nem felelt meg a leírtaknak és küszöböld ki. Ha megvannak a körülmények akkor tarts halat.

[link]

Egyébként mindegy, hogy mekkora akváriumról van szó a szűrőnek a nap 24 órájában keringtetnie kell a vizet. Ne aggódj arra tervezték nem lesz baj belőle.

Sokan elkövetik ezeket a hibákat amiket te is és aztán csodálkoznak ha megborulnak a halak.

Mielőtt belekezdesz valamibe járd körbe a témát mert csak pórul jársz és megölöd a szegény halaidat.

Az meg, hogy a boltban mit mondtak azt felejtsd el nekik csak a profit számít.

2012. szept. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Csak azok csodálkoznak, akik lusták elolvasni. Szerintem ne tarts halat, mert ezeket a hibákat tucatjával fogod elkövetni?
2012. szept. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Na, pontot akartam tenni a végére.
2012. szept. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igyekszem beszerezni néhány dolgot, de 2 aranyhalnak biztos nem fogok 200 literes akváriumot venni amibe meg se találom őket, a 2 teknősöm van akkora tóban az udvaron! :)
2012. szept. 17. 15:44
 9/14 YourDestiny ***** válasza:
Akkor szerintem add el őket. Szűk helyen jó esetben 1-2 évig tudod életben tartani őket, holott 20 évet is megélhetnek. Akkor szerinted hogy érezhetik magukat rövidke életük mindennapjain? Mégha egy 100-150 literesbe is tennéd őket, olyan szűrésre lenne szükséged, ami jó esetben is 20-25 ezerbe kerül.
2012. szept. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Még 200 liter is kevés. 250-be már rakhatsz 6-ot. Ha erre képtelen vagy, inkább add el őket.
2012. szept. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!