Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Próbálta/mérte már valaki,...

YourDestiny kérdése:

Próbálta/mérte már valaki, hogy egy lap perlonvatta hány liter per órával képes fojtani egy külső szűrőt?

Figyelt kérdés
Természetesen ugyanazon töltet mellett perlonnal és anélkül. Szükségem lenne egy lehető legpontosabb értékre. Aki tesztelte, írjon már le néhány infót (töltetek, szűrő, ilyesmi). Köszi!

2012. szept. 20. 21:32
 1/5 A kérdező kommentje:
Mármint hülyén tettem fel a kérdést, a teljesítménycsökkenés érdekel :)
2012. szept. 20. 21:33
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt egyáltalán hogy lehet mérni? Ráteszel a vízre egy darab hungarocellt és számolod hány kört megy? És ha megakad az egyik saroknál, akkor?
2012. szept. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Miért ne? Én mondjuk nagyon amatőr mérést végeztem, fogtam egy x literes vödröt vagy akármit (valami kisebbet) és elszórakoztam vele, hogy például fél perc alatt mennyi víz kerül bele. Ezután szépen elkezdtem matekozni, megszoroztam 120-al a vízmennyiséget, és kész :)
2012. szept. 20. 21:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Aha, hát én raktam már bele perlon vattát, de nem mértem. Szerintem lefolytja a felére nagyjából ránézésre, de nem akarok túl nagy hülyeséget mondani.
2012. szept. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Annyira feltűnően lecsökken a teljesítmény már akkor, mikor még el sincs tömődve? Milyen szűrőbe raktad? Nálam a perlon + két szivacs 40 liter per órát tesz. Ebből adódóan a perlont legalább olyan 20 literre tippelném, de sokalltam, így elbizonytalanodtam, hogy nem-e számoltam vagy mértem el valamit. Ezek szerint még reális is lehet :)
2012. szept. 21. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!