Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sziámi harcoshalam vizét,...

Sziámi harcoshalam vizét, hogyan kell tisztítani frissíteni?

Figyelt kérdés
Vettem egy 30l akváriumot és bele egy sziámi harcoshalat (jól tudom, hogy ekkora akváriumba lehet tartani szűrővel vízmeglegítővel? állatkereskedésbe azt mondtákh elég neki 3-4 literes akvárium levegőztető és melegítő nélkül! de én inkább a nagyobbat vettem meg kompletten!) és nem tudom, hogy kell majd a vizét cserélnem! 2 hetente a víz felét? havonta meg az egészet? amúgy rakhatnék mellé még valamilyen más halat ?
2012. szept. 21. 16:06
 1/8 anonim ***** válasza:

30 literbe sajnos nem nagyon tudsz mellé más halat rakni. Esetleg néhány csigát, ami nem túl szapora, és bírja a meleg vizet.


A tisztítás egyszerű, hetente 30 %-ot kell cserélni, állott vízzel. Ennyi.

Amikor leszívod a vizet, nem árt úgy leszívni, hogy egy tölcsért teszel a cső végére, és az aljzat fölött pásztázva leszívod a mulmot.

Meg ha időközönként nagyon eltömődik a szűrő, és lecsökken a vízforgatás, akkor szétszeded, és az aktuálisan leszívott akváriumvízben jól kinyomkodod a szivacsot.


Teljes vízcserét soha ne csinálj.

Ha mondjuk évente egyszer kimosod az aljzatot, meg átmosol mindent, akkor a víz lehető legtöbb részét tartsd meg, és a szűrő szivacsának a kimosását 2 hét múlva csináld meg.

Teljes nagytakarítást, hogy mindent egyszerre kitakarítasz, szintén, soha ne csinálj.

2012. szept. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
...és a szűrőnek természetesen napi 24 órában mennie kell.
2012. szept. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Akkor egyszerűsítve: hetente víz 30%át cseréljem le, és soha ne cseréljem le az egész vizet! Miért nem szabad az egész vizet lecserélni egyszerre?

Amúgy persze a szűrő és a melegítő egyfolytában megye(a melegítő kikapcsol időközönként és tartja a hőfokot)a világitás meg reggel 6-7 től este 10ig megy kb. ! 2műnövény 2 búvóhely és egy igazi növény van benne! A szűrő szivacsát miért az akvárium vizébe mossam/öblítsem ki?

2012. szept. 21. 17:22
 4/8 anonim ***** válasza:

A túl nagy vízcsere túl nagy változással jár, ami stresszeli a halat. A stressz pedig sok szempontból veszélyes.

A műnövényeket jó lenne igazira cserélni idővel. Anubias, gömbmoha, ezek szinte mindenütt megmaradnak.


A szűrő szivacsában élnek a lebontóbacik, amiket a klóros friss csapvíz kinyírna. Ezért akváriumvízben érdemes kiöblíteni.

Ha majd valamikor annyira összeesik a szűrő szivacsa, hogy cserélni kell, akkor az új szivacsot, a csere előtt 1 héttel, dobd bele az akváriumba. Így valamennyire abban is elszaporodnak a bacik, mire a régi szivacsot kidobod.

2012. szept. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 YourDestiny ***** válasza:
A szivacsot soha ne nyomkodd ki teljesen, a legjobb minél kevesebb bacit elpusztítani. Csak akkor tisztítsd a szűrőt, ha a vízáram már nagyon legyengült. Úgy állítsd a kifolyó ágat, hogy fodrozza a vízfelszínt, így nem fog kelleni külön levegőztető. A cserére szánt vizet előző nap kiengeded egy erre a célra befogott vödörbe, másnapra a klór elillan belőle és felveszi a szoba hőmérsékletét. Az élő növény fontos, segít az algák ellen és nitrátot vonnak el a vízből, de nem csupán ennyi a szerepük. Mielőtt a halat megveszed, az akváriumot kész állapotban kell járatni 3-4 hétig, szűrővel, berendezéssel, növényekkel, fűtővel és fénnyel. Ennyi idő alatt kialakul a biológiai egyensúly, utána jöhet a betta. A folyamatot lehet gyorsítani műbacikkal (pl. Nitrivec), esetleg egy kis mennyiségű halkaját szórhatsz a vízbe. Itt-ott a bettának szoktak tükrözni egy rövid ideig, hogy ne unatkozzon. Változatosan etesd minőségi tápokkal, és ne csak száraz eledelt kapjon.
2012. szept. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Van egy 9literes akváriumom! ha abba rakok vizet és 3-4 igazi növényt és amikor majd vizet cserélnék abból a 9literesből merek az eredeti akváriumomba az jó! ez jó ötlet szerintetek?
2012. szept. 21. 18:17
 7/8 anonim ***** válasza:

Totál fölösleges dolog.

Inkább a rendes akváriumba rakj pár növényt.

A cserevizet meg elég, ha 1 nappal előtte megengeded valami vödörbe.

2012. szept. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 YourDestiny ***** válasza:

Ha nincs vödör, akváriumba is kiengedheted a vizet. Azt viszont nem értem, minek tennéd bele a növényt arra a 24 órára.


Ha arra gondolsz, hogy a 9 literes akváriumot berendezed növényekkel, vízforgatás nélkül, nem tanácsolom. Állott vized lesz benne és algásodás is előfordulhat. A növényeket ajánlott fertőtleníteni, nehogy behurcolj velük valami nem kívánatos dolgot, például ecsetalgát. Én a 10 perces 0,5g/10 literes káliumpermanganát fürdőt alkalmazom.

2012. szept. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!