Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy kb.30 literes akvárium...

Van egy kb.30 literes akváriumom és szeretnék bettákat rakni bele. (1fiú-2/3 lány) Hogyan rendezzem be?

Figyelt kérdés
Milyen kavicsot rakjak alulra? Melyek azok a növények, amelyek nem igénylik annyira a fényt és nem nőnek meg nagyra? Szeretnék bele bambuszt is rakni dísznek, az udvarból vágok. Mit lehet nekik rejtekhelynek házilak berakni? (pl:csésze eldöntve vagy kavicsokat ugy építeni hogy alábújahassanak.A halak így megfelelőeln lennének társaságban? Ti hogy rendeztétek be?

2012. szept. 26. 18:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30l be csak 1 bettát tarthatsz!
2012. szept. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Törvény írja elő, hogy 30liter alatt nem lehet gerinces halat tartani! Meg alapból én szerintem nagyon nem jönne ki egymással 30 literbe 1 hím és 2-3 nőstény betta. (lehet most butaságot mondatam!) Ez engem is érdekelne amúgy:)
2012. szept. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
28%

30 liter szerintem még egy bettának is kevés...szerintem inkább tegyél le a halakról és rakj bele pár szép csigát vagy rákot és sok növényt.

megjegyzés: neten utána olvastam mert engem is érdekel a téma és úgy kb 100 literre írnak 1 hímet és 2-3 nőstényt...

2012. szept. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
jó akkor, az ilyen törvényes válaszok kikerülése végett, mondjuk azt, hogy 50 literes az akvárium.. így már kaphatok választ is a kérdéseimre?
2012. szept. 26. 18:47
 5/11 anonim ***** válasza:

Mielőtt Bettát szeretnél, olvass utána mi a jó neki.

Kezdésnek:

- Tudományos név: Betta splendens

- Magyar név: Sziámi harcoshal

- Testhossz: 6-7 cm

- Medence: Minimum 50 literes

- Halnépesség: 75 literre 1 hím és 3-4 nőstény

- Dekoráció: Gyökerek és sok növény.

- Hőmérséklet: 24-28 °C

2012. szept. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Akkor jól sejtettem:) Amúgy nekem 35l be van 1hím betta és egy harcsa sok növénnyel :)

Amúgy mi van ha pl. én beraknék 1-2 nőstényt a 35literes akváriumomba a hím mellé? Megölnék egymást? (nem tervezek ilyet csak érdekel)

2012. szept. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mivel a betta ragadozóhal, és védi a területét, így elképzelhető, hogy kis akváriumban akár a nőstény bettákat is megöli a hely miatt. Ezért mondják azt, hogy minimum 75 literes legyen az akvárium ha 1 hímet és 2 nőstényt akarunk tartani.
2012. szept. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok! Még annyit, hogy a harcsa azért van mert ajánlották, hogy vegyem meg mert elvileg tisztitja az akvárium alját! (megeszi a kavicsokról a kaját pl.)
2012. szept. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen, nagy valószínűséggel kinyírnák egymást!

30 literbe inkább tényleg ne tegyél halat! De,ha mégis TALÁN-nagyon-nagyon-nagyon a határon beleférne egy hím. De nagyon sanszos,hogy nem fogja sokáig bírni, biztos lesz valami fertőzés, stb.. (és általában a nagy többség kinyírja az első halait) Ha berendezted , akkor a szűrőt bekapcsolva 2-3 hétig járatni kell az akváriumot! REMÉLEM VAN SZŰRŐD!

2012. szept. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
már olvastam sokat róla, és 20 litertől már írták hogy lehet tartani, de most utána kerestem ezt írják:"Nagyobb akváriumban (20-40 literes), mutatós csak igazán a Betta család, melynek vize közepesen kemény (7 pH körüli) és 24-27 °C-os legyen. Heti egyszeri vízcserét igénylik. Általában békés természetű, kivéve a szaporítási időszakot, amikor el kell különíteni." *wikipédia* Máshol is ilyeneket olvastam. De a kérdéseimre kaphatok választ?
2012. szept. 26. 18:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!