Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől nyálkás az akvárium...

Empi89 kérdése:

Mitől nyálkás az akvárium díszfám?

Figyelt kérdés

Múltkor vettem egy kis darab díszítő fadarabot egy szegedi díszállat kereskedésben. Víz alá dugtam egy vödörben, hogy megszívja magát vízzel és azt vettem észre, hogy áttetsző nyálkás bevonat képződik rajta.

A fa illata pedig jellegzetes lett, kicsit a 'mentolos' illathoz hasonló. A nyálkás réteg valami apoláris vegyület(ek)ből tevődhet össze, mert lekaparva a fáról, egy része lebeg a víz színén, mint valami olaj vagy zsír.

Mi lehet ez a nyálkás anyag?

Káros a halakra nézve?

Ha kifőzném a fát, az segítene?



#akváriumdekoráció
2012. okt. 13. 17:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Alga. Esetleg gomba. Nem káros. Az algaevők szeretik. Ne főzd ki. Esetleg forrázd le.
2012. okt. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen volt és ellepték a maláj tornyos csigák aztán pár napon belül volt nincs :)
2012. okt. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

de ugye nem a fát ették meg?

:D

2012. okt. 13. 20:17
 4/4 anonim ***** válasza:

Azok nem annyira, de amúgy igen, az algaevő halak eszik a fát is.

Tulajdonképpen pont ezért kell fa az akváriumba, ilyen halak mellé.

Szükségük van a keményebb rostokra az emésztésükhöz, enélkül bélgyulladásuk lesz, felfúvódnak, és meghalnak.

2012. okt. 14. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!