Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek az összetett...

Mi a véleményetek az összetett víztesztekről?

Figyelt kérdés

hali


mi a véleményetek az ilyen 5in1 meg 6in1 víztesztekről? mennyire adnak pontos értékeket? biztonságos ilyen tesztekkel mérni a víz különböző paramétereit?


konkrétan az ilyen típusú tesztekre gondolok:

[link]


köszike.



#akvárium #vízteszt #6in1 vízteszt #5in1 vízteszt
2012. okt. 15. 21:36
 1/4 Platypus ***** válasza:
A semminél jobb, ha nagy baj van azt azért jelzik. De közel sem a legjobb megoldás ez a papírcsíkos dolog, nagyon pontatlan. Szerintem nem is éri meg igazán megvenni, mivel a kérdéses értékekre nem egyszerre van szükséged. A keménységet, pH-t akkor kell megvizsgálni, amikor az akváriumot tervezed, utána nem nagyon kell vele foglalkozni, ha nem akarod megváltoztatni az eleve adott értékeket. Nitrátot vízcsere előtt kell mérni, mert olyankor a legmagasabb az értéke. Ezzel azt tudod ellenőrizni, elég gyakoriak vagy erősek-e a vízcseréid. Ammóniát, nitritet új akváriumoknál jó mérni, amikor a szűrés még nem állt be, és olyankor, ha problémára gyanakszol, például áramszünet volt, vagy gyógyszereket használsz.
2012. okt. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

értem.


akkor külön külön fogom beszerezni a teszteket, mert így tényleg nem túl praktikus.


milyen víztesztet érdemes venni? olyan folyadék állapotú cuccost?

2012. okt. 16. 09:46
 3/4 YourDestiny ***** válasza:
Az ilyenek többnyire papírteszcsíkosak, azok pontatlanok. Vannak löttyben is, azok nagyjából megbízhatók. A Seránál tudok ilyenről, bár a gyártó ilyen jellegű cuccaiban kételkednék. Szerintem érdemes külön venni, mindenképp csepegtetőset, ajánlom a JBL-t.
2012. okt. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszike :) akkor majd körül nézek csepegtetős után.
2012. okt. 16. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!