Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Összetett a kutyám baja. (A...

Összetett a kutyám baja. (A többi lent. ) Mi a baja?

Figyelt kérdés

A kutyám szerintem tetves, mert nem ugrik az élősködő. Kiskorában is ezzel bajlódtunk, hogy mindenfélét megtettünk, hogy sikerüljön kiirtani. Sikerült, de újra betetvesedett! Nem tudom, hogy mivel írtam ki. A kutya már vérszegény lett azóta. Bármit teszek újra és újra bolhás lesz. Mit tegyek ellene ?



Ha a kutyámnak csípőficama van és kutyaoverallt szeretnék ráadni akkor a gerince begörnyed és fáj neki, szóval nem is próbálkoztam többször. A baj, csak az, hogy ha csak ráteszem éppen a ruhát, már rögtön összehúzódik a gerincénél az izom és balra fele megy és nem tud egyenesen menni. Miért van ez ? Az orvos azt mondta, hogy genetikai és evvel kell élnie.


Tanítottam Pedigréé Jutalomfalattal a 0-12 hónapos korig kiszerelésben.

[link]


Szót fogad, nincs evvel semmi baj, csak az, hogy rögtön átmegy rajta és kikakálja a jutalomfalatot és egyéb citromsárga valamit. Mi az ?


Válaszotokat előre is köszönöm!


2011. márc. 10. 15:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha folyamatosan teszel rá havonta bolha elleni spot-ont, nem lesz bolhás.Természetesen le kell kezelni a lakást is Neostomozannal pl.

Ha gond van a gerincével, ne lábas ruhát adjál rá.

Lehet, az a fajta jutalomfalat nem megfelelő neki. Próbálj, sajtot, főtt marha májat.

2011. márc. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Most akkor tetves, vagy bolhás?

Főzz húst, azt adj jutalomfalatnak, vagy virslit. Bolha ellen frontline, előtte neocidol oldattal fújd körbe, ahol jár, hogy mindenhonnan kipusztuljon.

Ha tetű, akkor amit az orvos mondott már egyszer, vagy hívd fel, és kérdezd meg mi a teendő.

Milyen fajta? Minek rá ruha? Ne adj rá, ha csak rossz neki.

Néha nyomogasd, masszírozd az izmait.

2011. márc. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
chihuahua kutya. :) próbálom neki és jól esik neki. :]
2011. márc. 10. 16:44
 4/7 anonim ***** válasza:
Milyen "genetika"i problémája van? Pontosan mit mondott a doki?
2011. márc. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
csípőficama van. :(
2011. márc. 10. 16:48
 6/7 anonim ***** válasza:

A kutyát először is el kellene vinni egy megbízható orvoshoz, olyan rendelőbe, ahol meg vannak a tehnikai eszközök egy alapos kivizsgáláshoz.


Meg kellene tudni, hogy pontosan milyen élősködő okozza a tüneteit, pontosan milyen a vérképe (ami miatt te vérszegénynek gondolod), mi lehet a gond az emésztésével, és mi a helyzet a csipőizülettel.


Meg kellene tudni azt is, hogy honnan fertőzik vissza a bolhák. Ha már sok helyen ott hagyták a petéiket, akkor ez nem lesz könnyű. A neostomosan oldat megöli a bolhákat. Alaposan ki kellene takarítani a helyét, minden pokrócot, szőnyeget, amin közlekedik, és utána mindent lefújni neostomosannal, majd ezt megismételni két-három hétig két-három naponta. Ha más állatokkal is találkozik, őket is kezelni kell bolha ellen, és a kutyára is havonta kell tenni olyan cseppet, ami megakadályozza a bolhásodást.


A csípőjét lehet, hogy műteni kell, de ezt röntgen után fogja tudni megmondani az orvos. Emellett kaphat bizonyos porcerősítőket, fájdalomcsillapítókat orvosi javaslat alapján. Vegyél neki Zöldkagyló kivonatos készítményt, azzal nem áthatsz, viszont nagyon jót tesz az izületeknek, csökkentheti a tüneteket.


A pedigree jutalomfalatokat pedig hanyagold, használj jutalomfalatnak húst, vagy sajtot.


Mit eszik egyébként? Érdemes lenne valami nagyon jó minőségű tápra áttérni az izületei miatt.


Az, hogyha ráteszed az overallt és ráng a bőre, az nem feltétlen a csípővel függ össze, ha viszket neki, akkor is ránghat a bőre, én annó így vettem észre a gombásodást egy korai fázisában.

2011. márc. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csivavának nem a "csípőficam" a jellemző elváltozás. Ajánlatos lenne orthopédiában jártas orvoshoz elvinned.
2011. márc. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!