Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Összetett falkavezérségi...

Összetett falkavezérségi probléma?

Figyelt kérdés

Párhónapja egyértelmű gondok vannak. Tudom, hogy kistestű kutya révén, akármennyire is szocializálja az ember, meg ilyesmi, akkor is lesznek problémák. Mármint úgyértem, hogy a kistestű kutyák alapból nagynak képzelik magukat. Három és féléves kutyáról van szó. Körülbelül három éve van nálam. Azzal már meg barátkoztam, hogy nem jön vissza akkor amikor én akarom. Ez körülbelül soha nem is volt így. Akár mivel próbálkoztam, nem jött össze. Neki mindig az az első, hogy X,Y fát meg fűcsomót még lehugyozzon, még megnézze kik jártak arra stb. Ez eddig úgy nem zavart különösebben, mert elszökni sosem szökött el. De azért még is idegesítő néha, hogy elmegy a kutya aztán beletelik 5 percbe is mire vissza szándékozik jönni.

Aztán történt ma mikor levittem pisilni, szokás szerint póráz nélkül (általában reggel úgy viszem le, mert hamarabb elvégzi a dolgát). Nem is volt probléma mentünk, pisilt. Aztán ő elkóválygott egy olyan részre, ahol valószínűleg sok kutya mászkálhat, mert az orra folyamatosan lent volt a földön. Pisilt is ott meg nagy vécézett, ahogy láttam (mert bokrok alatt mászkált). De már ott volt egy öt perce én meg már indulni akartam tovább, ne ragadjunk le annyira. Hívtam a kutyát, "természetesen" nem jött. Dúlva fúlva oda csörtettem hozzá, hogy arrébb tessékeljem. Ő már látta a szemesarkából, hogy megyek (és valószínűleg tudta is, hogy miért, mert ez nem először fordult elő) ő még gyorsan lepisilt két dolgot. Aztán elkezdett menekülni. Rászóltam álljon meg. Akkor megállt (ezt elég jól tudja) és amikor közelítettem felé, már morgott rám, hogy hagyjam. Persze én ezt nem vettem fenyegetésnek, előbb arrébb tessékeltem lábbal, hogy induljon meg. Akkor is morgott. Fogtam a hátára "vágtam", hogy viselkedjen. Nem is engedtem felállni amig nem hagyta abba a morgást. Utána megint tessékelni akartam, megint morgott. Meg ment volna összevissza (valószínűleg pisilni). Na én ezt nem engedtem, oda hívtam a lábamhoz és lábmellett kellett jönnie amig haza nem értünk (ezt is elég jól tudja, tehát nem buta kutya volt vele foglalkozva). Utána a lépcsőnél vettem volna ölbe (ugyan is nem lépcsőzhet), és mikor alányúltam, már morgott. Fogtam leraktam bementem a lépcsőházba és bent ültem kb öt percig. Persze ő már a lépcsőházajtó előtt ült és várt, nem ment el. Kinyitottam az ajtót utána, bejött. Kicsit húzta magát, én felemeltem már nem morgott. Amig mentünk fel a lépcsőn, többször is próbálkozott arra, hogy megnyalja az arcom (így szokott bocsánatot kérni), de elhúztam a fejem. Leraktam és azóta nem foglalkozok vele.

Nem tudom mi változott meg ennyire benne, de ez így nem lesz jó. Szerintetek ez mi? Kutyaiskolába nincs lehetőségem vinni. Nincs is úgy nagyon pénzem rá, messze is van, mert nem a városban. Meg ha én kutyaiskolába mennék, az azért ennél jobb helyre akarnék menni mint ami itt van.


2012. ápr. 1. 10:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
ivaros?Mert gondolom az és fiú.Egy ivartalanítás nem ártana
2012. ápr. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Persze, hogy ivaros. Három és fél éves elmúlt, ezt írtam. Csak az "zavar", hogy azért nem volt ilyen. Mikor ivaréretté vált még olyan 8 hónapos korába, akkor ezt mi már "lejátszottuk" egyszer. Volt olyan, hogy levittem reggel és úgy elment, hogy vagy három térrel arrébb fogtam meg. Azért mondom, hogy ilyet már nem csinál. Soha nem menne el, de most egyre jobban azt látom, hogy ha nem is nyílegyenesen, de megy a szagok után és nem foglalkozik azzal, hogy én hol vagyok, én szólok neki stb. És hát azért nem egy tüzelést átélt már. Egyszer sem volt ilyen probléma. Olyan is volt, hogy tüzelő szukáról visszahívtam elsőre. Ivartalanításon gondolkozom, de nyárnál előbb biztos, hogy nem tudom megcsináltatni neki. Nem is emiatt gondolkoztam rajta, hanem a betegségek elkerülése végett, de lassan emiatt is gondolkoznom kell rajta...
2012. ápr. 1. 10:55
 3/17 lakle ***** válasza:
Gondolom szukapisit szaglászott. Legyél szigorúbb vele, ha te is tudod, hogy ez falkavezérségi probléma akkor olvass utána és tartsd be a szabályokat. Egyébként, mert egyszer ilyet csinál azért nem kell még kétségbe esni, most leszidtad tudni fogja, h rosszat csinált. Nekik is lehet egyszer rossz napjuk:) Egyébként meg bátor vagy, hogy így sétáltatod póráz nélkül!
2012. ápr. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

sok kutya csak 3éveskorára lesz teljesen ivarérett. Ezt nem hormonálisan értem,hanem ez az a kor amikor már mindenképp utánamegy a tüzelő szukáknak.Fiatalabb korban a természetben úgysem kapna szukát,hiszen ott vannak az idősebbek.

Tenyésztésnél is 3 éves korban kezdjük el igazán "használni" a kant, akkorra lesz jó minőségű a spemája. Tehát van egy ilyen változás ebben a korban is. én mindenképp ivartalanítanék.

2012. ápr. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Az én kutyám életében egyszer morgott rám amikor még kölyök volt. Kapott is érte azonnal. Azóta soha többet nem tette. A kutyát pórázhoz kell szoktatni, nem pedig anélkül szabadjára engedni. Nem reagál a behívásra? Neked semmilyen tekintélyed nincs. Megoldás? Nem most kellene elkezdeni nevelni a kutyát. Kutyasuli? Minek? Neked, magadnak kellett volna megtanítanod neki dolgokat, és az elejétől fogva szocializálnod kellett volna. Az ivartalanítás némiképp segít, de a te kutyádnak sajnos már komoly viselkedés zavarai vannak. Ezek ivartalanítás után is valszeg megmaradnak.
2012. ápr. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nem is olvasom tovább. Mi az, hogy nem mindig behívható? Az enyém sem, de ezen szigorúan dolgozunk. Két hívás után nem jön, pofon, lemorgás, majd 5 perc pórázos séta. Egész jól megy, egy hete csináljuk (akkor kezdett engedetlen lenni a kamaszkorból kifolyólag), már sokszor a legnagyobb gödörásásból is odajön.
2012. ápr. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 lakle ***** válasza:
Egyébként én nem hiszem, h az ivartalanítás ezt megszüntetné. A falkasorrend nem egy műtéttől fog helyreállni és a szagok ugyanúgy érdekesek lesznek.
2012. ápr. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

lakle:

Bármikor merem póráz nélkül sétáltatni, ugyan is nem kis munkám van abban, hogy ne menjen el, és hogy parancsszóra mindig mellettem jöjjön. Mindig is póráz nélkül volt sétáltatva. Fiatal korában egyedül macskák után rohant el, de arról is letiltottam. Mindig féltem, hogy nem jön vissza. Volt vele foglalkozva nem is kevés, persze most is foglalkozok vele. De lehet az a baj, hogy már nem annyit mint régen? Mármint szellemileg nem foglalkozom vele. Viszont mondom, ez nem először fordul el az utóbbi pár hónapban. Lehet amiatt lenne, mert beteg volt úgy két hónapig akkor pedig "kivolt nyalva a segge"? Szinte semmit nem csinálhatott, akkor kutyákkal sem találkozott. Csak a legjobb barátjával érintkezés szinten.


Erről a három éves korról nem tudtam. Elképzelhető, hogy ez jött ki most nála.


Tudom, hogy problémái vannak a kutyának. Nem is tagadom. De szerintem nem menthetetlen, tekintve, hogy milyen volt régen. Ezért várnék tanácsot, hogy mit kéne tennem? Ivartalanítani csak nyáron fogom tudni. Tervezem egy ideje, hogy megcsináltatom nála, de eddig szigorúan csak a betegségek miatt gondoltam rá.

2012. ápr. 1. 11:09
 9/17 A kérdező kommentje:

Ja igen: Tud pórázon sétálni, és akkor sem húz, ez sosem volt engedve neki. Csak akkor mehet elém, ha flexin van. Akkor utálom ha előttem tötyög, mert véletlenül megrúgom aztán meg nézi, hogy mi történt.

Viszont a póráz nélküli séta nekem fontos volt, ezért is gyúrtunk rá gyakorlatilag mióta nálam van. És régen a behívással sem volt ennyi probléma. Utált visszajönni parancsszóra, de ha határozottan mondtam neki, ellentmondást nem tűrő hangon, akkor kelletlenül oda döcögött, persze jó lassan, nehogy már rohanjon.

2012. ápr. 1. 11:12
 10/17 anonim ***** válasza:

1) Abban a pillanatban, hogy megbarátkozol az engedetlenségével, őt nevezed ki falkavezérnek. Érd el, hogy az történjen, amit szeretnél és pont.

2) Azzal, hogy dühösen mész utána, labilis és vezérnek alkalmatlan benyomást keltesz, szóval ezt felejtsd el. Addig fegyelmezd, amíg higgadt vagy.

3) Nem azt kell megvárni, amíg a morgást befejezi, hanem amíg megadja magát, és teljes testében el nem lazul a fogásodban.

4) Az otthoni viselkedésetek, a séta indítása és ezer apró dolog szerepet játszik abban, hogy kit hisz vezérnek a kutya. Olvass utána a témának, cerberos kutyaiskola oldalán, könyvekben (Cesar Millan pl.), nézz Csodálatos kutyadokit, rengeteget tanulhatsz a témáról ingyen és bérmentve.

2012. ápr. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!