Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elég érdekes, hogy ez a...

YourDestiny kérdése:

Elég érdekes, hogy ez a fénycső 5000 Kelvines, nem?

Figyelt kérdés

Valaki egy okos indokot?


[link]


Én tudom, hogy néha a Kelvin alapján várttól a színspektrum mutathat nagy eltérést, de ez már különös. Nem elírás, ugyanis egy ilyen csövet rendeltem, és mivel nem volt, küldtek egy másik gyártótól ugyanezzel a paraméterekkel. Ugyanúgy 5000 K.



2012. okt. 16. 23:17
 1/6 anonim ***** válasza:
ja, megnézem az én kék marine blue moon csövemet arra mi van írva
2012. okt. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tudja franc, ez a t8 kínai szar ezen nem írják:

[link]


De a másik T5 kék csövem a "T5 Tube actinic" az 14000 K-s.


Ránézésre ugyanolyan sötétkék a fénye mind a kettőnek és lágykorallok megvoltak mind a kettő alatt.

2012. okt. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tökmindegy, ha 420nm-nél van hegy, akkor kék.


A Sera blue sky meg 12 000 K, bár az még rendben is van, aszem az ilyen világoskék színű.

2012. okt. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kínai vagy nem kínai, szerintem az összes akvarisztikai célú gyártónak ugyanaz a néhány nagy cég szállítja a fénycsöveket, csak az egyikre Sera van rávasalva, a másikra meg Hailea, stb. Egyik se jobb a másiknál, csak az árak különböznek. Persze van kivétel, köztük a Sylvania, ő biztos, hogy saját maga gyártja a fénycsöveit.


A legtöbb tengeri cső 14-18 ezer Kelvin között mozog, erért is érdekes az 5000-res érték.


Nekem Hailea helyett Diversa csövet küldtek, mert előbbi nem volt raktáron, de legkevésbé se zavar, ugyanis a Kelvin, a színspektrum teljesen ugyanaz. Vajon miért? Hát mert a kettő ugyanaz a cső más név alatt, millió százalék. Nézd csak:


[link]


A Blue Sky meg nem kék, hülye zöldes-kékes-fehéres színe van, beazonosíthatatlan. Nekem a mai napig van egy teljesen új itthon, de nem tudom eladni a mérete miatt. Utálatos színe van.

2012. okt. 17. 14:51
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ugyanaz a spektrum, ja.


A sera blue sky meg olyan, mint a jbl ultra solar? Türkizkék? [link]


Valamikor nézegettem a kék csöveket 2 éve boltban, és kipróbáltam, az egyiknek szép világoskék fénye volt, és az egy édesvizi cső volt. De mire hazajöttem elfelejtettem a nevét, csak arra emlékeztem, hogy valami blue sky, de ezek szerint még csak az sem. Mert én meg a marine-t vettem a tengerihez, az meg egy jóval erősebb irrizáló kék színben pompázott, és kicsit sötétebb is volt, nekem az kellett.

2012. okt. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Na, ezt most nagyon eltaláltad, a Solar Natur-ra hajaz a legjobban. Talán egy árnyalatnyival kevesebb zöld lelhető fel benne. Mármint a Serában... Nekem a JBL se tetszik, láttam élőben, az már szinte zöldesre festette a tereptárgyakat.
2012. okt. 17. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!