Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Paludáriumot szeretnék csináln...

Paludáriumot szeretnék csinálni, hogy lehet kavicsból ilyen domboldalt, parot csinálni hogy ne csússzon szét?

Figyelt kérdés
[link]
2012. okt. 16. 23:35
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

köszi köszi.

Már csak azt nem tudom hogy hogy alakítsam ki a partot úgy hogy növényeket is tudjak bele ültetni... :S

2012. okt. 17. 15:56
 12/17 anonim ***** válasza:
hát ha keresztbe ragasztasz üveglapokat, az megtartja, csak látszani fog, tehát hülyén fog kinézni. Nem egyszerű azért ezeknél a könnyű talajoknál, mert leperegnek mindig egyenesbe. Csak úgy lehet hogyha nagy köveket raksz alá, közé, bele, ide-oda, ami megtartja a talajt, különböző magasságokban. Mert ezek a talajok összetapadni nem fognak soha.
2012. okt. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
úgy képzeld el, mintha sok kis golyót leraksz egy asztalra, legurulnak mind. Valamit közé kell tenni ami ott tartja
2012. okt. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
esetleg lehetne csinálni mini lapos akváriumot üveglapokból és azt beletenni, és úgy elbarikádozni körben kövekkel, hogy ne látszódjon ki az üveglap sehol
2012. okt. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
vagy üveglapokból csak kereteket, hogy nincs alja. ÉS azok ilyen kis karámok lennének, amik tartják a talajt.
2012. okt. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Nem is rossz ötlet a kis akvárium... ;)
2012. okt. 17. 17:02
 17/17 anonim ***** válasza:

vagy fogsz egy adag siporaxot + lávakövet, berakod egy nylon zokniba/harisnyába és összekötöd a végét, ez a zsákot berakod az akváriumba, és arra öntöd a talajt.

Ott domb lesz és a szűrőbaktériumok is meg ott meg tudnak telepedni benne, de lehet hogy 1-2 év mulva ha szétszeded ott valami nagy rothadás dzsuva lesz alatta, azt nem tudom, mert ilyet még nem csináltam :) De láttam ilyet, hogy csináltak mások.

2012. okt. 23. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!