Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Garnéla rák. Az miért jó?

The Nuke kérdése:

Garnéla rák. Az miért jó?

Figyelt kérdés

ÉS mire jó?

Tegyek én is az akváriumomba?

Bántja a halakat, vagy a halak bántják őket?

És amúgy miért jó? :D


2012. okt. 17. 19:52
1 2 3
 11/25 YourDestiny ***** válasza:
Betta mellé én csak nagyobb testű garnélát vennék. Csak a rend kedvéért, a molly meg nem nano, az 120 literbe való hal ;) Nem kioktatásként, de a neonnak se jó így. Csapathal, csapatokba vergődve szeretnek lenni, minimum 8-10 halat kellene belőlük tartani.
2012. okt. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 bamboochatheone ***** válasza:
Ez nem a legjobb összeállítás, mekkora akvárium, milyen szűrés, milyen a hőfok, milyen időközönként van vízcsere?
2012. okt. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Hát akkor most jön a feketeleves,

amiről ti komolyabb akvaristák falra másztok.


Ez egy 104 literes akvárium. Most szombaton este raktam össze! Még kicsit homályos víz.. (tudom, 2 hét...)

A fűtő 25,5 fokra van állítva.

a szűrő talán 40 literes. Egy komplett 25 literes akváriumhoz adták. Gondolom kicsit kevés... :D

Diversa Claro 300

Ja nem is, 300 liter vízforgatás. (aha persze.)

[link]


Szóval ennyi. Van 1 hajó az akvárium közepén, bújni, meg 4 növény.

2012. okt. 17. 20:35
 14/25 bamboochatheone ***** válasza:
Nyugodjanak békében akkor. Ehhez egy külsőszűrő fog kelleni.
2012. okt. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Szegény halak:(
2012. okt. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Na most miért?
2012. okt. 17. 20:59
 17/25 bamboochatheone ***** válasza:
Komolyan nem veszed észre?!
2012. okt. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 YourDestiny ***** válasza:

Igen, ide külső kellene. Nem jósolok sokat nekik. Azt hiszem neked írtam, hogy ide a szűrőd dísz, ráadásul a bejáratás se volt meg. Belső szűrővel is megoldható, ha nincs keret külsőre, azt hiszem azt is belinkeltem. Az i100-as elviheti, ha ésszel telepíted a halakat, jó szűrőanyagot veszel bele és odafigyelsz.


[link]


A jelenlegi cucc tényleg 25 literbe való. Amíg nincs megfelelő szűrés, addig ne gondolkozz további élőlényen, sőt, ha a jelenlegieket hosszú távon életben akarod tartani, sürget az idő.

2012. okt. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Desztini igen nekem írtad 1 másik topicban.


Tényleg nem gondoltam, hogy ennyire veszélyes a helyzet!

Na majd kitalálok valamit.

2012. okt. 17. 21:33
 20/25 YourDestiny ***** válasza:
Az, hidd el. Itt a legnagyobb probléma a szűrőfelülettel van. Az a picuri szivacs szinte teljesen alkalmatlan bio szűrésre. Miven maga a szűrő alul van méretezve, a gyakori tisztítás miatt az a minimális biológiai szűrés is ki van pipálva. Egy akváriumban a szűrő a legfontosabb, nem véletlenül költünk arra a legtöbbet. Sajnos ezt sokan nem veszik figyelembe, nem olvasnak utána, mikor pedig baj van, már késő...
2012. okt. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!