Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Garnéla rák. Az miért jó?

The Nuke kérdése:

Garnéla rák. Az miért jó?

Figyelt kérdés

ÉS mire jó?

Tegyek én is az akváriumomba?

Bántja a halakat, vagy a halak bántják őket?

És amúgy miért jó? :D


2012. okt. 17. 19:52
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

úristen :O


én most kezdem el a dolgot (szó szerint ugyanis ma vettem meg az akváriumom xD) de azért én is kiszúrok pár hibát itt :)


először előtt:

www.akvafarm.hu

www.akvaguru.hu

www.akvarisztika.info

kis olvasmányok :)


és most tényleg először: reggelj be akvarista.hu-ra ott lőttem én is magamnak egy Hydor Crystal 4 Duo vagy mi a neve belső szűrőt nagyon jó áron :) van ott piacos fórum ott hirdetnek az emberek és nem kérnek sokat a cuccokért...szerezz be egy erősebb szűrőt mindenképp :)


nem kell mindenképp külső, nekem is ugye belsőm lesz 112 literre...bár már nézem a DIY külsőket pedig még össze se raktam az akváriumom :) szerintem te is dobj össze egy DIY külsőt (minél hamarabb), ahogy olvastam azok szuperálnak a legjobban többnyire.


az régen rossz, hogy 100 literre két betta is van, gondolom mindkettő hím :) majd jól megölik egymást, de még a hím-nőstény felállás is necces ilyen zsúfolt közegben

a neonhal az beza rajhal, 2 db nem is viselkedik úgy ahogyan egy nagyobb 12-15 fős rajban tenné...a színeik se jönnek úgy ki

ha vitorláshalra gondolsz a vitorlásfarkú alatt...abból is azért kettőt legalább szokás tartani (többnyire) és magas akváriumban persze

a mollyból legalább a minimum mennyiség megvan amiben jól érezné magát, ha nem lennének így bezsúfolva :) amúgy a molly 8-10 centisre nő...így biztosan kicsi lesz neki az akvárium, de a betta is 6-7 centi kifejlett méretekben kb...

szegény guppik...na őket jól kergetik majd a betták valszeg, mert ők többnyire szeretnek fátyolos farkakat csipkedni...


a növények remélhetőleg nem mű növények :D


persze, mint írtam még nincs összerakva az akváriumom de hónapok óta készülök, mert az akvárium az bizony nem egy könnyű biznisz elsőre :)

2012. okt. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Najah. Legalább egy másik szűrőt tegyél mellé pluszban.


A vitorlás farkú az villásfarkú kalászhal? [link]


A legyező/sepregető garnélát nem tudnák bántani az elég nagy, ha legalább 5-6 centiset veszel. Ő nem bánt senkit, mert nincs ollója. [link]


Hát én sem így válogattam volna össze a halakat, de mindegy, a már a te dolgod.

2012. okt. 18. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
a már > helyett > az már
2012. okt. 18. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Fuuu.

A tököm ebbe az akvarisztikába! :)

A vitorlás farkú alatt nem vitorlás halat értek.

Az is valami nano hal, akkora mint a neon.

Nem tudom a teljes nevét, a vége az hogy vitorlás farkú.

Szerintem csoportos ha az is, azért van nekem belőle 1. :)


A mollykat akkor szerintem elajándékozom, olyan nagy disznók nem kellenek. Azt hittem az akkora marad, amekkora most. Én úgy akartam, hogy a betta legyen a legnagyobb hal. A 2 betta az hím meg nőstény.


Veszek bele még 1 szűrőt, és 2 fog menni.

Neonokat is veszek még, hogy akkor csoportba legyenek.


Aztán nem tudom mi lesz...

2012. okt. 18. 07:24
 25/25 anonim ***** válasza:

Nyugi. Ahelyett, hogy zsörtölődsz, kezdd el olvasni, amit a többiek linkeltek. Pl. ott van a vitorlás izére is a megfejtés (:


akvarista.hu-ra nem csak az olcsó cuccokért érdemes regelni, hanem az ingyenes letölthető könyvek miatt is. Többek között a szűrőkről is olvashatsz - és érdemes is lenne mielőtt megint rád sóznak valami gagyit.


Az lenne a legfontosabb most, hogy tedd rendbe az akváriumod vizét: sózd el a mollikat, szerezz új szűrőt. Én a helyedben minimum egy ammónia tesztet is vennék és részleges vízcserékkel megpróbálnám a veszélyes érték (0,02 mg/l)alatt tartani az ammóniát.


Újabb állatot semmi esetre se vegyél bele, azzal csak rontanád a helyzetet (újabb ammóniaforrás). Majd ha beállt az akváriumodban a nitrogénkörforgás akkor ráérsz haverokat szerezni a csapathalaidnak stb.


Az eredeti kérdésedre válaszolva: Azért jók, mert szépek és érdekesek, pont mint a halak. Azért nem jók, mert a legtöbb hal megeszi a kisebb garnélákat és mert nagyon kényesek a vízminőségre.

2012. okt. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!