Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54 literes (60x30x30) akvárium...

54 literes (60x30x30) akvárium. Hol vehetnék olcsón bútort, amire rá tudom tenni?

Figyelt kérdés
Az előre gyártott (kifejezetten akváriumnak készített) bútorok nagyon drágák. OBI, Bauhaus, Ikea? Milyen típusú bútort keressek, ami majd vízzel, és minden egyéb berendezéssel együtt elbírja?
2012. okt. 18. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:
54l akvárium az kb. 60-65kg lesz berendezve mindenestől! Szerintem egy átlagos asztal is elbír ennyi súlyt! Amúgy én azt mondom, hogy menny be egy asztaloshoz és csináltass vele egy egyszerű asztalt merevítéssel! Olcsón kifogsz jönni vele!
2012. okt. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezt egy sima snassz bútor is elbírja, ha normálisan össze van rakva. Mindenképpen szekrény szerű dolgot keress ajtóval belül polcokkal, ezek elég stabilan tartanak.

Nekem ilyesmi jutott eszembe:

[link]

2012. okt. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nekem a 112 literes lesz egy mezei komódon...a régi fajtán, ami FÁBÓL van és nem bútorlapból :)
2012. okt. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Treská ***** válasza:
Nekem bútorlapon van egy egyik 100 literes aksim. Annyi hogy a kozepe el van választva egy másik lappal. Így van már 2 éve és semmi gond nincs(nem akarom elkiabálni! :D) De egy 60 literes akváriumhoz sztem nem éri meg csináltatni egy bútort o.O
2012. okt. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktam, hogy először is lerajzolom amit akarok.

(a bútorlap vastagsága általában 18 mm, azt úgy rajzolom), aztán elmegyek a bútorlapszabászatra, és levágatom a lapokat, hozzá. Kinézem hogy milyen mintájút akarok és abból. Megmondom nekik, hogy hol kell leélfóliázni. Kb 2 nap mulva kész, akkor elmegyek érte, elhozom a lapokat. Aztán veszek 4x60-as pozdorja csavart és összecsavarozom.


Ha ajtó kell rá, azt 2mm-es ABS-el szoktam élfóliáztatni, mert az szebb (le van kerekítve a szélénél). De amiatt körbe azt a 2milit le kell vonni az ajtóból. Meg kell rá fúratni 2 lukat a pántnak és venni 2 kivetőpántot hozzá. A pántot 4x16-os, vagy 4x20-as pozdorja csavarral szoktam felcsavarozni rá.


A hátuljára meg vágatok vékony farostlemezt és kis szögekkel rászögelem.



Ennél olcsóbbat nem tudok. A konyhabútort is így csináltam meg és az összes akvárium szekrényt.


Nekem nincs pénzem bútorra, de így minden olyan lesz, amilyet elképzeltem, csak egy kicsit dolgozni kell vele.


De ha egy ikeás bútort veszel, azt is otthon ugyanúgy össze kell raknod. Hát ez sem több meló.

2012. okt. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!