Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit kezdhetek egy ilyen...

Mit kezdhetek egy ilyen akvariummal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mai nap folyaman megkaptam egy regi akvariumomat.

35cm hosszu,17cm magas,17cm szelesz.

Ezt az akvariumot szeretnem felhasznalni.Akvarisztika temakorben sokat olvastam,mar ismerek sok novenyt meg halat ,es mai nap is olvasgatok.Nos gondoltam felhasznalnam ezt az akvariumot,csinalnek belole egy nano novenyest,na de szerintetek hogy csinaljam milyen novenyeket tegyek bele?Moha feleket inkabb?Van taptalajon ,meg melegito,szuro,levegozteto meg feny is,es CO2-t is tudnek csinalni,persze azt hazilag.


Nos ez lenne az en kerdesem,ha van mas tippetek ,hogy mit kezdhetek ezzel a kicsi akvariummal szivesen elolvasom(barmien otletre nyitott vagyok kiveve a csigakra)


Kerdeseket elore is koszonom!



2012. okt. 20. 18:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Fehér homok + Bolbitis heudelotii + Pogostemon stellatus

+ a Tetejére riccia úszósziget.


Mindjárt lefotózom hogy milyen az, most csináltam egy ilyet, úgy néz ki mint egy homokos sivatag pálmafákkal :)

2012. okt. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

[link]


Kicsit szottyos növényeket vettem, de olcsó volt. Ez 70 literes, de kisebbe is elférnének a fák, és több fa kéne bele. De lehet hogy ez a szép fehér homok 2 hét mulva bealgásodik. Van egy olyan érzésem.


Ha fekete talajt veszel az nem fog algásodni.

2012. okt. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Erdekes:)


Es egy ilyen dusan novenyel beultett akvariumot kepzeltem el,vagy nem lehetne ilyet kivitelezni ekkora mereteknel ?:(

Ugy lattam altalaban a nano akvariumot magasabbak,mint szelesek...

2012. okt. 20. 19:54
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez egy régi 20 literesem: Weeping moha + hydrocortyle sp japan. [link]


Csak ezeknek a CRS és CBS garnéláknak nem volt jó ez a hely, át kellett rakni őket nagyobba, mert túl érzékenyek voltak és itt elkezdtek döglődni.


Ilyenbe csak yellow, vagy Red cherry garnélákat lehet tenni, azok nem érzékenyek.


Végülis mindegy mit raksz bele, de ha mohákat, vagy apró előtéri növényeket választasz, akkor nagyobbnak fog tűnni a kis akvárium. Tehát nagy ló növényeket beletenni nem érdemes.

2012. okt. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Volt benne hátul fissidens fontanus moha is. Vannak még belőle darabjaim, annak kevesebb fény kell, csak az annyira lágy gyenge növényke, annyira könnyen szállingózik, emiatt össze kell kötni damillal egy csokorba, de még akkor is nehéz vele bánni szerintem. pl ha egy ilyet akarnál csinálni belőle, ahhoz azért kéne kézügyesség. Nekem az nem megy, mert mindig összenyomorgatom azt a növényt ha mozgatom.

[link]

pedig amúgy szép moha

[link]

2012. okt. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

vagy ilyen pogostemon helferiből kis bokrokat csinálni

[link]


[link]


3-5 centi átmérőjű egy ilyen kis bokrocska:

[link]

2012. okt. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezek is kicsik, jávai moha rátekerve fűzfaágra + microsorum + lilaeopsis brasiliensis + sallangos vizipáfrány

[link]

Halat nem kell beletenni, az csak ideiglenes hülyeség volt.

2012. okt. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vannak lehetőségek. Bármi jót össze tudsz hozni belőle.
2012. okt. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
:) nagyon szepen koszonom a valaszaidat,sokat segitettel!!
2012. okt. 21. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!