Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 120 LITERES akváriumomba...

120 LITERES akváriumomba miért pusztul ki mindig a növények?

Figyelt kérdés
Van fény állandóan csak napról napra igy a levelek lesárgulnak széterepednek és elpusztulnak miért?
2012. okt. 21. 20:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

mit jelent az, hogy van fény...milyen fénycsöveid vannak és hány darab? adsz nekik tápot? kapnak szenet?

ezek csak azok az alap kérdések amit majd várhatóan megkérdeznek. én még csak össze se raktam még az akváriumom de ezek annyira alapok, hogy gondoltam megelőzöm a többieket :)

2012. okt. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Fény, táp, co2.

Ezekből indulj ki, ennek a 3nak kell jónak lenni.


Először is, milyen növények?

Pontosan hány watt világítás van, és milyen spektrumú csövek?

Mivel tápozol, milyen gyakran?

Van e co2 adagolás, vagy egyéb szén forrás?

2012. okt. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
2fénycső elég nagyok egyik rózaszin másik kék nemveszek nekik tápot
2012. okt. 21. 21:02
 4/14 YourDestiny ***** válasza:

Remélhetőleg akvarisztikai célra megfelelő fénycsöved van. Hány Wattosak együtt?


Egyébként szerintem valószínűleg tápanyaghiányuk van. Ami még nagyon fontos: milyen növényekről van szó? Vannak alacsony fényigényűek, de nagyon magas fényigényűek is. Van, ami elvan tápozás nélkül, van aminek táp, sőt CO2 is kell.

2012. okt. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 YourDestiny ***** válasza:
Ha nem veszel nekik tápot, akkor nincs miről beszélni...
2012. okt. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az átlag növények a tápanyagot kb 1 hónapig tudják raktározni, majd elkezdenek sárgulni, kivéve az az anubias félék, azok fél évig is kibírják táp nélkül.


Pl a panzi aquaplant 300 Ft körül van, a növény gyökeréhez kell tenni egy tablettát havonta egyszer.


Vannak más tápok is, most csak mondtam egyet.

2012. okt. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

jaja sok féle táp van, szerintem ha az ember akváriumot akar üzemeltetni, akkor érdemes rászánnia ezt e kiadást is.


én a saját példámat mondom. a héten vettem az akváriumom. easylife termékeket vettem. a profito-ból heti 10 ml kell a 100 literemre, a carbo-ból pedig napi 2 ml...mindkettő 250 ml. ez alapján a profito 25 heti adag, a carbo pedig kb 100 napnyi :)


de ez csak a saját példám, ezer más termék közül válogathatsz...ennyit ne sajnálj szegény növényektől :) én a szobanövényeimet is hetente tápozom, a philodendronomat heti kétszer is :)...a kaktuszaimnak is külön ápot vettem :)

2012. okt. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Platypus ***** válasza:
Azért az "elég nagy" 2 fénycső is gyanús. Ismerek olyan embert, akinek saját állítása szerint erős világítása van, 200 literhez egy 15wattos fénycső formájában. Szóval itt is lehet hiba, amíg nem tudjuk számszerűen, mennyi az annyi.
2012. okt. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 YourDestiny ***** válasza:

Hát tabit hiába dob a gyökérhez, ha az a növény például levélen keresztül veszi fel a tápanyagokat.


zsebev: a szobanövényeknek a szűrőtisztítás után maradt víz a legjobb trágya, költeni se kell rá :)

2012. okt. 22. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
köszi a tippet de még mindig nem raktam össze az akváriumot...késik a szűrőm sajna :S szal szerdán leghamarabb :)
2012. okt. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!