Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi az az esőztető, és a lefojtás?

Mi az az esőztető, és a lefojtás?

Figyelt kérdés

Lesz egy 60 literes akim, és Tetratec ex600-as szűrőt szeretnék bele venni. (elsősorban növényes aki lesz)

Egy hasonló kérdésnél szóba került az esőztető, és nem tudom, hogy ez pontosan mit takar, és mi célt szolgál.

Illetve írták, hogy ekkora teljesítményű szűrőt ekkora akinál le kell fojtani, hogy ne legyen túl erős az áramlás. Ezt hogy kell csinálni?



2012. okt. 24. 12:16
 1/5 YourDestiny ***** válasza:

Azok a hosszú csövek, amin a lyukak vannak. Összedugod őket, enyhén a felszín felé állítva pedig szépen fodrozzák azt, ezáltal ellátva az oxigénbeoldást és a megfelelő áramlást. Lesz a tömlő adapteren két csap, a kinyomó ágon el lehet fordítani, ezáltal állítani a teljesítményt (persz nem szabad elzárni, se túlzottan legojtani. Persz a flow a használt szűrőanyagoktól is függ (a gyári kuka), amik idővel telítődenek, így az áramlas csökkenni fog.


Van a szériáról egy cikkem (konkrétan az EX700-as modellről), ha érdekel olvasd el, talán segít kicsit eligazodni:


[link]

2012. okt. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 YourDestiny ***** válasza:

Itt egy videó, nézd meg, hogyan dolgozik az esőztető:


http://www.youtube.com/watch?v=IgI5vXicWdc


Természetesen ne hagyatkozz 100 százalékig erre a videóra ugyanis a csövek nem jól vannak elhelyezve, nem értem, az esőztetőt miért tették a szívócsonk mellé, másrészt az esőztetőt nem kell a víz felé helyezni, meg is őrülnél éjszaka. Nyugodtam mehet a víz alá, a lyukacskákat enyhén a felszín felé fordítva, hogy legyen hullámzás.

2012. okt. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Egyébként egy ekkora akihoz elég lenne az ex400-as is? Ha úgyis le kell fojtani, akkor nem látom értelmét a nagyobbnak :S

2012. okt. 24. 13:21
 4/5 YourDestiny ***** válasza:
Úgy kalkulálj, hogy töltettel a 600 liter per órából marad 300-350. Eleinte erősebb lesz, de a töltet öregszik, a tartály telítődik, az áramlás csökken szépen 300 liter per óra alá. A 400-as eleinte elég lehet, de gyakran kéne pucolni, mert hamar elfogyna az ereje. Ha teheted, vedd az EX600-at, az mellé tuti nem fog kelleni kiegészítés, és hosszú hónapokig hozzá se kell nyúlnod. Viszont egy liter Siporax-ot azért vegyél bele, 60 literre annyi elég. Nekem 140 literen dolgozik 2-2,5 liter, és jó a szűrés. A gyári töltet sajnos egy fos, dehát a jó ár/érték aránynak némi ára van, ez esetben ilyen szemszögből.
2012. okt. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Na az van, hogy holnap, vagy holnapután érkezik az ex700-as szűrőm :D Használtan veszem 15ért, de még 2 és fél év garancia van rá.

Akvárium, bútor, talaj remélhetőleg a héten meg lesz, aztán megyek a Greenaqua-ba a növényekért és remélem hétvégén berendezhetem az akit :)

De vannak még kérdéseim... Ennek ugye 4 kosara van, amibe szűrőtöltetet lehet tenni, gyárilag ezek vannak benne:

Mechanikai szűrőanyag: fekete szivacs, perlonvatta

Kombinált biológiai és mechanikai szűrőanyag: Kerámiagyűrű

Biológiai szűrőanyag: Bio Filter Ball

Kombinált biológiai és vegyi szűrőanyag: Aktívszén


Melyik töltetet érdemes lecserélni, és mit vegyek helyette?


Érdemes e az esőztetőt használni, az miben más, mintha csak simán a befolyócsövet használom? (több oxigént visz be?)

2012. nov. 27. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!